Od 25 stycznia w mieście rozpoczną się wydarzenia kulturalne, sportowe i edukacyjne, podczas których będzie prowadzona zbiórka publiczna Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń do oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Jak każdego roku, inicjatywę oraz wolontariuszy wspiera ciechanowski ratusz. Na licytację wystawiono możliwość wejścia na backstage miejskich koncertów (Dni Ciechanowa lub Rap Festiwalu). 32. Finał WOŚP w Ciechanowie odbędzie się 28 stycznia w hali przy ul. Kraszewskiego.

Mieszkańcy Ciechanowa będą mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, sportowych i edukacyjnych w ramach tegorocznej edycji WOŚP. Orkiestra zbiera pieniądze na wsparcie leczenia płuc po pandemii. Do inicjatywy po raz kolejny przyłączają się wolontariusze i ratusz. Lokalny sztab będzie miał siedzibę w Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej Studio.

Aukcja na rzecz WOŚP

Na licytację wystawiono możliwość zobaczenia „od kuchni” jednego z dwóch największych wydarzeń muzycznych w Ciechanowie planowanych na ten rok. Zwycięzca wraz z osobą towarzyszącą będą mogli wejść na backstage Dni Ciechanowa lub Rap Festiwalu Ciechanów. Na plenerowej imprezie organizowanej na błoniach Zamku Książąt Mazowieckich będzie można spotkać gwiazdy, wykonać wspólne zdjęcia z artystami, poznać ich osobiście i obejrzeć koncerty tuż sprzed sceny. Licytować można już od dziś. Aukcja została otwarta na portalu Allegro: https://allegro.pl/oferta/wejscie-na-backstage-podczas-dni-ciechanowa-lub-rap-festiwalu-w-ciechanowie-15030365313.

Na ulicach Ciechanowa kwestować będzie 250 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak w minionych latach, wolontariusze będą mogli korzystać bezpłatnie z miejskiej komunikacji autobusowej.

Imprezy poprzedzające Finał WOŚP w mieście

CZWARTEK (25 STYCZNIA)

Imprezy w mieście rozpoczną się już w czwartek 25 stycznia. Tego dnia odbędzie się Konferencja online Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ciechanowie „Dbajmy o płuca – aktywność, profilaktyka”.

PIĄTEK (26 STYCZNIA)

Atrakcje dla dzieci wraz z warsztatami czekają na najmłodszych w Gąskach. Tam zorganizowany zostanie rzemieślniczy pokaz kowalstwa artystycznego (organizator: Metalkunszt Adrian Krzywkowski). Młodzież i dorośli będą mogli wziąć udział w „Night Party dla WOŚP”, które wystartuje o godz. 21.00. Zagrają: SZASZOR, Piter Parker i MRÓWA.

SOBOTA (27 STYCZNIA)

O godz. 10.00

W Centrum Handlowym Mrówka rozpocznie się Kiermasz ciast „Pomagamy, bo lubimy” zorganizowany przez nauczycieli, wychowawców i wychowanków Zespołu Placówek w Gołotczyźnie.

O godz. 15.00

Również w Centrum Handlowym Mrówka Klub Szachy Ciechanów zaprosi na turniej.

O godz. 20.00

W Klubie GŻEH odbędzie się WOŚP-owe karaoke.

28 stycznia (niedziela) – atrakcje w ramach 32. Finału WOŚP w Ciechanowie

O GODZ. 9.00

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 rozegrany będzie Turniej Gorących Serc dla WOŚP o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów (organizator: Miejski Klub Sportowy Ciechanów).

O GODZ. 10.00

Na placu Jana Pawła II stanie mini strefa gastronomiczna, zagra zespół OLD SERVICE, pojawią się Ciechanowskie Klasyki, harcerze zorganizują mini grę miejską, będzie można obejrzeć pokaz przygotowany przez klasy mundurowe Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz zobaczyć sprzęt 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie. Podczas wydarzenia usłyszymy One Love SoundSystem.

MIĘDZY GODZ. 10.00 A 14.00

W poradni kardiologicznej dla dzieci Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie będzie można wykonać bezpłatnie badania ECHO serca u dzieci.

O GODZ. 11.00

Na miejskim kąpielisku „Krubin” MORSy Ciechanów zorganizują IV BIEG MORS-a dla WOŚP.

O GODZ. 13.00

Na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i R rozpocznie się organizowane przez Ciechanowski Klub Płetwonurków „Paskuda” Nurkowanie „Pod wodę dla WOŚP. Pierwszy oddech, który zapamiętasz”.

FINAŁOWE KONCERTY 32. EDYCJI WOŚP

Zostaną zorganizowane 28 stycznia (niedziela) w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Kraszewskiego.

O godz. 15.00.

Spektakl „Egzamin ze szczęścia i przyjaźni” wystawią seniorzy Sceny III Wieku Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na scenie wystąpi chór Nowe Legato UTW pod batutą Łukasza Juszkiewicza.

O godz. 16.00

Zorganizowane będą pierwsze licytacje, które potrwają do końca imprezy w przerwach między atrakcjami na scenie.

O godz. 16.10

Jako pierwszy wystąpi Zespół Stresu Pourazowego. Następnie odbędą się pokazy taneczne Studia Tańca Swag Olgi Nitkowskiej Brejnak (tancerze z Ciechanowa, Pułtuska i Przasnysza), koncert zespołu ModerM oraz koncert zespołu KOP.

O godz. 20.00

Zorganizowane zostanie tradycyjne „Światełko do nieba”. Wydarzenie zakończy koncert gwiazdy wieczoru zespołu „Skóra”.

Skip to content