Miasto organizuje kolejną edycję święta seniorów. 24 października dla ciechanowian wystąpią: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Warsaw String Quartet. Podczas Senioraliów zaprezentują się też lokalni artyści dojrzałego pokolenia. Seniorzy będą mogli skorzystać z badań i porad dotyczących zdrowia, wziąć udział w pokazie mody oraz wspólnie bawić się na potańcówce. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Ciechanów przystępuje do obchodów „miesiąca seniorów”. W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych i Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji ratusz wraz ze Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku,  Ciechanowską Radą Seniorów, COEK Studio i MOSiR organizuje piątą edycję Ciechanowskich Senioraliów. To okazja do wspólnej radosnej zabawy i integracji. Bezpłatnie będzie można skorzystać z badań i porad dotyczących zdrowego stylu życia.

Gwiazdą imprezy w tym roku będzie Alicja Majewska. Wystąpi z Włodzimierzem Korczem i zespołem Warsaw String Quartet około godz. 18.00.

Wachlarz artystycznych umiejętności na scenie zaprezentują też sami seniorzy: Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku Nowe Legato, sekcje taneczna i teatralna UTW oraz wokalistki Joanna Kiszkurno, Beata Trojanowska oraz Ewa Jeziółkowska. Młode pokolenie uzdolnionych artystycznie ciechanowian będzie reprezentował Mateusz Sadowski.

Do organizacji Ciechanowskich Senioraliów przyłączą się też przedstawiciele lokalnego biznesu. Prowadzona przez drugie pokolenie przedsiębiorczych ciechanowianek, wywodząca się z Ciechanowa firma EMOI zaprezentuje pokaz mody. Seniorki będą mogły podziwiać produkowane w Ciechanowie kreacje dzienne, wizytowe i wieczorowe.

V Ciechanowskie Senioralia zwieńczy doskonała zabawa przy dźwiękach muzyki. Po występie gwiazdy wieczoru rozpocznie się potańcówka. Za konsolą zasiądzie DJ Łukasz Lewicki.

Senioralia poprowadzą Janina Janakakos-Szymańska (Ciechanowska Rada Seniorów) i Szymon Ostromecki (COEK Studio).

Seniorzy, którzy tego dnia przyjdą na wydarzenie już od godziny 13.00 będą mogli bezpłatnie wykonać wybrane badania. Profesjonaliści będą służyć też poradami medycznymi. Część medyczno-edukacyjna imprezy odbędzie się przy współpracy miasta ze Specjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Ciechanowie, PSSE w Ciechanowie, Grupą Arnica, Wydziałem Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. I. Mościckiego w Ciechanowie. Obsługa medyczna zaoferuje seniorom możliwość wykonania bezpłatnie badania poziomu cholesterolu, cukru we krwi, pomiaru ciśnienia czy oceny ogólnego stanu zdrowia. Będzie to też okazja do skorzystania z indywidualnych porad, w tym tych dotyczących dietetyki. W tym roku seniorzy będą mogli również dowiedzieć się o wpływie na zdrowie wielolekowości, polipragmazji czy działań niepożądanych leków.

Impreza będzie też okazją, by porozmawiać z członkami Ciechanowskiej Rady Seniorów, która reprezentuje różne środowiska senioralne i jest głosem doradczym dla samorządu w sprawach dotyczących osób dojrzałych.

Podczas senioraliów mieszkańcy Ciechanowa, którzy ukończyli 60. rok życia będą mogli tego dnia na miejscu wyrobić imienną Kartę Seniora, upoważniającą do korzystania ze zniżek, darmowych wejść czy promocji oferowanych przez partnerów programu w całej Polsce. Honoruje ją ponad 250 firm partnerskich w kraju. Partnerzy to między innymi przychodnie, gabinety medyczne i stomatologiczne, kina, teatry, uzdrowiska, sanatoria, restauracje, kawiarnie, hotele, gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie, salony optyczne.

Skip to content