Dziś (10 sierpnia) rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. Wiśniowej. Droga będzie miała nową nawierzchnię. Zadanie obejmie też budowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia. Na przeprowadzenie prac ratusz pozyskał dofinansowanie od samorządu Mazowsza.

Ulica Wiśniowa będzie kolejną drogą na osiedlu „Kwiatowe”, która przejdzie metamorfozę. Zyska nową nawierzchnię z kostki, oświetlenie i kanalizację deszczową. Wykonane zostaną także zjazdy indywidualne na posesje. O przeprowadzenie tych prac wnioskowali mieszkańcy podczas spotkań osiedlowych z prezydentem.

Wykonawcą inwestycji jest firma „PLAST-BUD” z Ciechanowa, a wartość zadania to 3 mln zł. Planowany termin zakończenia robót wraz z pozwoleniem na użytkowanie to koniec 2023 roku.

W ramach przebudowy drogi wprowadzona została czasowa organizacja ruchu z możliwością dojazdu do posesji.

Łączne dofinansowanie w wysokości 3,5 mln zł od samorządu województwa mazowieckiego przeznaczone zostanie na zmianę oblicza trzech ulic: Wiśniowej, Malinowej i Wiklinowej.

Modernizacja ul. Wiśniowej to kontynuacja prac związanych z modernizacją infrastruktury na osiedlu „Kwiatowe”. W poprzednich latach w tej części miasta przebudowano ul.: Wesołą, Dębową, Różaną i Kwiatową.

Skip to content