Odchodzący od ul. Batalionów Chłopskich odcinek drogi osiedlowej zyska nową nawierzchnię. Kostka brukowa będzie ułożona również na miejscach postojowych między budynkami nr 9 i 17. To drugi etap realizacji projektu wybranego w ramach tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Celem inwestycji jest poprawienie parametrów technicznych drogi na osiedlu „Aleksandrówka II”. To część ul. Batalionów Chłopskich prowadząca wewnątrz osiedla. Wcześniej na tym odcinku wykonano już kanalizację deszczową, dzięki czemu odprowadzono wodę, która gromadziła się na jezdni podczas intensywnych opadów atmosferycznych. Drugim etapem prac, które aktualnie są prowadzone, jest ułożenie nawierzchni.

Na odcinku między budynkami wielorodzinnymi nr 9 i 17 wymienione będą istniejące warstwy konstrukcyjne drogi. Następnie zarówno na jezdni, jak i miejscach postojowych ułożona zostanie nowa warstwa ścieralna z kostki brukowej. Prace zakończą się w tym roku.

To zwycięski projekt osiedlowy, który w głosowaniu w ramach tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego zdobył 490 głosów mieszkańców „Aleksandrówki II”.

Skip to content