Ratusz pozyskał blisko 1,5 mln zł dofinansowania i przeprowadzi kolejną inwestycję w infrastrukturę sportową. Pełnowymiarowe boisko znajdujące się na terenie kompleksu piłkarsko-lekkoatletycznego w Ciechanowie przy ul. 3 Maja zyska nową nawierzchnię certyfikowaną przez FIFA. Będzie to ekologiczna trawa syntetyczna, która przepuści wodę do gruntu.

Boisko piłkarskie leżące nieopodal płyty głównej miejskiego stadionu jest jedynym pełnowymiarowym i ogólnodostępnym tego typu obiektem o nawierzchni syntetycznej na terenie miasta. Przejdzie ono modernizację i zyska nowoczesną nawierzchnię, spełniającą wymagania FIFA Quality Concept for Football Turf na poziomie FIFA Quality PRO.

Istniejąca, wysłużona nawierzchnia ułożona w 2009 r. będzie zdemontowana. Zastąpi ją nowa trawa syntetyczna, która przepuści wodę do gruntu.

Dodatkowo obiekt zostanie wyposażony w nowe piłkochwyty za bramkami.

Z obiektu korzystają w szczególności kluby sportowe (MKS, APC, APN Olimp i SKS Trójka) do rozgrywek zawodowych i treningów.

Inwestycja jest szacowana na ok. 3 mln zł. Na przeprowadzenie inwestycji miasto pozyskało 1,48 mln zł dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska”.

Procedura przetargowa zostanie wszczęta przez MOSiR jeszcze w tym roku. Po wyłonieniu wykonawcy zadania rozpoczęcie prac jest planowane na wiosnę 2024 r.

Skip to content