28 grudnia o godz. 18.00 ciechanowianie będą mogli wysłuchać koncertu prezentującego bogactwo kolęd w wykonaniu artystów Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury. W kościele pw. św. Tekli wystąpią soliści i orkiestra.

Sylwia Danieluk, Zofia Nowakowska, Rafał Szatan, Tadeusz Chudecki oraz orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury zaprezentują repertuar świątecznych kolęd, które są nierozłącznym i bardzo lubianym przez wszystkich elementem tradycyjnych Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Najstarsze z nich pochodzą z czasów średniowiecza, a te najbardziej znane, jak „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże, Jezuniu” czy „Bóg się rodzi” powstały w XVII i XVIII.

Publiczność usłyszy je w trakcie koncertu, na który zapraszają Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego Iwona Wujastyk, Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński i Proboszcz Parafii pw. Św. Tekli ks. kan. Wojciech Hubert. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Wydarzenie jest częścią cyku muzycznego, realizowanego na terenie województwa mazowieckiego w ramach obchodów 25-lecia samorządu.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Skip to content