Ratusz pozyskał 160 tys. zł z funduszy Unii Europejskiej na rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców. Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy na warsztatach będą mogli korzystać m.in. z narzędzi do VR, tabletów graficznych, ekranów studyjnych do odsłuchu muzyki oraz aparatów fotograficznych.

Środki pozyskano w konkursie grantowym „miniPAKT – gminne pracownie komputerowe”. Zakupiono sprzęt multimedialny, który będzie wykorzystywany na warsztatach i zajęciach edukacyjnych w ramach działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej przy współpracy z Parkiem Nauki Torus oraz COEK STUDIO.

Komputer do obsługi virtual reality z monitorem, kompatybilny z goglami VR, ekrany studyjne do odsłuchu muzyki, zestaw mikrofonów, kamery do streamingu i do nagrywania – wszystkie umożliwią prowadzenie atrakcyjnych zajęć dla ciechanowian, które pomogą rozwijać ich kompetencje cyfrowe.

Na warsztatach projektowania graficznego wykorzystywane będą nowe tablety, kupione wraz z oprogramowaniem, multimedialny projektor umożliwiający tworzenie i pokazywanie prezentacji, tablica interaktywna i zestaw greenscreen.

Zakupiono również aparaty fotograficzne, które będą służyły do prowadzenia oraz dokumentowania zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Nowy sprzęt uzupełniają laptopy z oprogramowaniem i akcesoria (myszki, słuchawki, mikrofony, klawiatura), które umożliwią poszerzenie oferty edukacyjnej o warsztaty komputerowe.

Zadanie sfinansowano przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, miniPakt – Gminne Pracownie Komputerowe.

Skip to content