Wielkie kolarskie wyzwanie dla pasjonatów sportów rowerowych po raz kolejny odbędzie się w Ciechanowie. Cezary Zamana – kolarski mistrz Polski i triumfator Tour de Pologne oraz Urząd Miasta Ciechanów zapraszają 29 maja na Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Zapisy, także dla amatorów, już ruszyły.

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to odbywający się od 18 lat cykl maratonów MTB dla pasjonatów sportów rowerowych. Pomysłodawcą i dyrektorem jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski, który triumfował w Tour de Pologne w 2003 r.

– To już osiemnasty sezon mojej Mazovii. I jestem szczęśliwy, że w roku swojego jubileuszu goszczę ponownie w Ciechanowie. Tutejsze władze od zawsze podchodzą z wielką życzliwością do organizowanych zawodów. Jest w Ciechanowie znakomity klimat dla rowerzystów – mówi Cezary Zamana, znakomity kolarz i szosowy mistrz Polski.

29 maja rowerzyści wystartują sprzed Zamku Książąt Mazowieckich. Na start mogą zdecydować się zawodowcy, ale też amatorzy kolarstwa. Rywalizacja będzie podzielona na różne poziomy trudności. Ci , którzy czują się najmocniejsi i niestraszne im są najostrzejsze zakręty, najbardziej strome podjazdy czy złośliwe terenowe przeszkody pojadą na dystansie Pro. To najdłuższy i najtrudniejszy wariant ciechanowskiej trasy.

Od wielu lat na listach startowych zawodów poza zapalonymi miłośnikami MTB, poświęcającymi na treningi każdą wolną chwilę, nie brakuje też osób uprawiających kolarstwo hobbystycznie. Dla nich organizatorzy przygotowali dystans Fit.

Dzieci starsze pojadą na trasie Hobby, a te mające poniżej 6 lat będą mogły wziąć udział w darmowych rowerowych zawodach z udziałem Rybki MiniMini.

Zapisy są już możliwe poprzez stronę internetową https://mazoviamtb.pl. Biuro zawodów będzie otwarte w niedzielę (29 maja) od godz. 9.00 do 16.00. Między 10.00 a 12.30 działał będzie doraźny serwis rowerowy. Starty przewidziano od godz. 10.30. Zawody na rowerkach biegowych dla dzieci ruszą o 11.45.

Partnerem zawodów jest Urząd Miasta Ciechanów. Patronat nad maratonem objął  prezydent Krzysztof Kosiński. Wsparciem przy wyznaczaniu tras służyli wiodący prym w klasyfikacji drużynowej reprezentanci 3S Bike Team Ciechanów.

Skip to content