Na ul. Sienkiewicza zamontowano dwa urządzenia, które mierzą prędkość przejeżdżających samochodów. Radary pokazują kierowcom w czasie rzeczywistym z jaką prędkością jadą.

Radary mierzą prędkość z dokładnością do 1 km/h. Zostały zamontowane do istniejących na ul. Sienkiewicza lamp oświetleniowych. Pierwszy na wysokości posesji nr 67 wyświetlaja prędkość pojazdów jadących od skrzyżowania z ul. 17 Stycznia w kierunku ul. Sienkiewicza, drugi zainstalowano na wysokości posesji nr 12 (wyświetla prędkość pojazdów jadących od skrzyżowania ul. Tatarskiej w kierunku ul. Sienkiewicza).

Wyświetlacze zostały zamontowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pełnią też funkcję informacyjną oraz ostrzegawczą.

Na ul. Sienkiewicza (od skrzyżowania z ul. 17 Stycznia do skrzyżowania z ul. Fabryczną) obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Na tym odcinku miasto wprowadziło też ograniczenie ruchu dla pojazdów ciężarowych. Od lipca 2020 obowiązuje zakaz wjazdu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 8 ton.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze w 2019 r. przy skrzyżowania ulic Sienkiewicza oraz Powstańców Warszawskich miasto zamontowało wyspę rozdzielającą kierunki ruchu pojazdów, co stworzyło bezpieczną strefę oczekiwania dla pieszych.

Skip to content