29 grudnia w Ciechanowie będzie można obejrzeć widowisko pełne najpiękniejszych pieśni i tańców z repertuaru zespołu „Mazowsze”. Wystąpią soliści, balet, chór i orkiestra pod dyrekcją maestro Jacka Bonieckiego. Na koncert „Mira i Tadeusz” mieszkańców zapraszają Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński. Bezpłatne bilety można odbierać od 13 grudnia w Urzędzie Miasta.

Koncert odbędzie się 29 grudnia o godz. 18.00. Artyści wystąpią dla ciechanowskiej publiczności w sali widowiskowej przy ul. 17 Stycznia 60C. Od 13 grudnia do wyczerpania limitu biletów, mieszkańcy będą mogli odbierać bezpłatne wejściówki. Dystrybucja biletów prowadzona będzie w Urzędzie Miasta Ciechanów (plac Jana Pawła II 6, Wydział Kontaktów Społecznych, ratusz – parter pok. nr 4 w godzinach pracy urzędu: od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00). Jednej osobie przysługują maksymalnie 2 bilety.

Wobec obowiązujących limitów uczestników koncertów związanych z pandemią do każdego biletu dołączony zostanie formularz oświadczenia, który po podpisaniu zostanie przekazany przez uczestnika koncertu w dniu 29.12.2021 roku służbom porządkowym weryfikującym osoby biorące udział w wydarzeniu. Każdy uczestnik koncertu podda się weryfikacji w trosce o bezpieczeństwo epidemiologiczne uczestników koncertu i w związku z działaniami profilaktycznymi wynikającymi z zagrożeniem SARS-CoV- 2, na podstawie „Wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce”, wydanych przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Przy wejściu na koncert należało będzie posiadać przy sobie bilet, oświadczenie, certyfikat szczepienia/ozdrowienia lub negatywny test na obecność wirusa SARC-CoV-2 ważny 72 h przed koncertem oraz dokument pozwalający na identyfikację osoby (dowód osobisty, paszport, legitymację szkolną). Zgodnie z obowiązującymi regulacjami, osoba, która nie przedstawi wymaganych dokumentów będzie liczona do limitu osób niezaszczepionych, mogących wziąć udział w wydarzeniu. Przy przekroczeniu limitu organizator odmówi wstępu kolejnym osobom, które nie okażą wskazanych dokumentów.

Zespół ukształtowany muzycznie przez Tadeusza Sygietyńskiego, przy wizjonerskim, scenicznym wsparciu Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, zaprezentuje 29 grudnia w Ciechanowie wyjątkowy koncert pod tytułem „Mira i Tadeusz”.

„Mazowsze” młode, świeże, piękne i pełne wigoru – takie jak chcieli jego założyciele, zabierze publiczność w niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni po Polsce i polskiej kulturze.

W tym roku przypada 120. rocznica urodzin Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej i 125. rocznica urodzin Tadeusza Sygietyńskiego. Gdyby nie Mira, nie byłoby Sygietyńskiego, ani „Mazowsza” – powiedział kiedyś Marian Hemar, wybitny polski poeta, przyjaciel Sygietyńskich. To zdanie oddaje w pełni rolę obojga artystów, w powstaniu zespołu, który od ponad siedemdziesięciu lat propaguje polską kulturę narodową w jej regionalnych odmianach, na scenach całego świata.

Na scenie będzie można zobaczyć solistów PZLPiT „Mazowsze”, chór, za którego przygotowanie odpowiada Mirosław Ziomek i balet przygotowany przez Wiolettę Milczuk. Orkiestrę poprowadzi Jacek Boniecki.

Skip to content