Atrakcje dla dzieci w mieście przygotowano już na najbliższy weekend. 29 i 30 maja na ul. Warszawskiej odbędą się plenerowe teatry dla dzieci. W niedzielę na kąpielisku Krubin Rodzinny Piknik Wędkarski, a na stadionie miejskim zawody piłkarskie. 1 czerwca na zielonym dachu Parku Nauki Torus odbędzie się pokaz naukowy dla dzieci pt. „Świat niskich i wysokich temperatur”. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

W weekend poprzedzający Dzień Dziecka, po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi, najmłodsi znów będą mogli zasmakować kontaktu z kulturą. Przed Kamienicą W18, która ponownie otwiera się dla mieszkańców i turystów, już w najbliższą sobotę zagoszczą aktorzy teatru Itakzagramy.

29 (sobota) oraz 30 maja (niedziela) o COEK Studio wystawi dwa plenerowe spektakle kierowane do dzieci. W sobotę o godz. 14.00 obejrzeć będzie można musical familijny „W to mi graj” oparty na znanych i cenionych bajkach A. Fredry, A. Mickiewicza i J. Słowackiego. W niedzielę o godz. 14.00 – teatr plenerowy „Kto pokona smoka?!” o tym, co można zyskać uprzejmością i dobrym sercem i czy zła Czarownica jest naprawdę taka zła, a smok groźny i niepokonany jak powiadają w bajkach.

30 maja (niedziela) z okazji Dnia Dziecka na stadionie miejskim odbędzie się turniej piłkarski dla dzieci „Mazovia Cup”, w którym uczestniczyło będzie około 200 młodych zawodników. Organizowane przez Akademię Piłkarskę Ciechanów wydarzenie patronatem objął Prezydent Miasta Ciechanów. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 10.00.

W tym samym dniu na kąpielisku Krubin pod patronatem prezydenta zorganizowany zostanie Rodzinny Piknik Wędkarski. W programie znajdą się spławikowe zawody wędkarskie dla dzieci do lat 14. Chętni do wzięcia udziału w rywalizacji nie muszą posiadać karty wędkarskiej. Zawody rozpoczną się o godz. 9.00 i będą trwały około 2 godzin. Biuro zawodów znajdowało będzie się przy kąpielisku. Każdy z uczestników otrzyma nagrodę, będą to m.in. statuetki, medale i sprzęt wędkarski.

W programie pikniku znajdą się też dodatkowe atrakcje: malowanie twarzy, zdjęcia z mega maskotkami i kiermasz słodkości. Podczas imprezy prowadzona będzie też kwesta na leczenie chorego na atrogrypozę Filipka Bugajewskiego z Ciechanowa.

1 czerwca (wtorek) w Parku Nauki Torus odbędzie się widowisko naukowe dla dzieci. Nie tylko uprzyjemni czas w tym szczególnym dniu, ale też poszerzy wiedzę i zaspokoi dziecięcą ciekawość świata.

Poprowadzi je Paweł Piszczałka, zany najmłodszym z telewizyjnego programu popularnonaukowego „Al-chemik”, w którym wprowadza widzów do świata nauki oraz działalności „Pokazów bez skazy”.

Kierowany do dzieci od 7 roku życia pokaz będzie dotyczył zjawisk fizycznych i chemicznych, m.in. niskich i wysokich temperatur, cieczy, gęstości, objętości oraz kolorów w chemii. Młodzi ciechanowianie i turyści będą mogli badać właściwości suchego lodu oraz ciekłego azotu. Dzieci dowiedzą się czym tak naprawdę jest proces spalania, zobaczą jak tworzony jest model atmosfery oraz ogniste tornado.

Pokaz w Parku Nauki Torus w Dniu Dziecka odbędzie się o godz. 17.00. Na dachu budynku będą przygotowane miejsca dla najmłodszych, warto jednak zabrać własny koc lub matę do siedzenia.

Skip to content