W związku z ogłoszonymi dziś przez rząd nowymi regulacjami i zaleceniami inauguracja kolejnego sezonu Ciechanowskiego Roweru Miejskiego zostaje przesunięta.

Od 1 kwietnia obowiązywały będą kolejne zakazy i ograniczenia mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wśród nowych obostrzeń pojawił się zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich. W związku z powyższym, planowane na początek kwietnia rozpoczęcie kolejnego sezonu Ciechanowskiego Roweru Miejskiego zostało przełożone. Termin obowiązywania zakazu na chwilę obecną nie jest znany. Już przed ogłoszeniem zakazu, miasto zdecydowało o przesunięciu uruchomienia systemu o co najmniej miesiąc.

W ubiegłym sezonie w ciągu czterech miesięcy działania w Ciechanowie samoobsługowego systemu rowerów publicznych, rowery wypożyczono ponad 24 tys. razy, a w systemie zarejestrowało się 2251 nowych osób. W ofercie jest 90 jednośladów, w tym rowery z fotelikami dla dzieci, rowery dla dzieci oraz tandemy. W tym sezonie, po zniesieniu zakazu korzystania z rowerów miejskich, pojawi się nowa stacja w Opinogórze, na terenie Muzeum Romantyzmu. 30 marca zakończono utwardzanie terenu pod wspomnianą dziesiątą już stację.

Do nowej stacji prowadzi z Ciechanowa ścieżka rowerowa, wybudowana w 2019 r. w ramach wspólnej inwestycji miasta, powiatu i gminy Opinogóra Górna.

Po zakończeniu sezonu rowery były zebrane do przechowania na okres zimowy przez odpowiedzialną za funkcjonowanie systemu firmę Nextbike Polska. Przeszły też przeglądy techniczne i wymagane naprawy.

Skip to content