W lipcu i sierpniu dzieci będą mogły brać udział w bezpłatnych zajęciach organizowanych w siedzibie MBP oraz jej filiach. „Wakacje w bibliotece” będą ukierunkowane na promocję czytelnictwa i wspieranie kreatywnego rozwoju młodych ciechanowian. Przed budynkiem MBP odbywać się będą „Czytanki pod Halą”. Dla dorosłych przygotowano spotkania autorskie. W wakacje ruszy też Plenerowa Czytelnia Pod Arkadami Krzywej Hali.

„Wakacje w bibliotece”

„Wakacje w bibliotece” są propozycją na ciekawe i pożyteczne spędzenie czasu w trakcie dni wolnych od zajęć w szkole. Udział dzieci będzie bezpłatny. Zajęcia odbędą się w siedzibie MBP (Krzywa Hala) oraz w filiach bibliotecznych na terenie miasta.

1-5 lipca (Krzywa Hala) – „Bezpieczeństwo górą” – spotkania z przedstawicielami zawodów stojących na straży bezpieczeństwa, na których dzieci zapoznają się z pracą policjanta, strażaka, leśnika i ratownika wodnego,
26-30 sierpnia (Krzywa Hala) – warsztaty rękodzielnicze,
8-12 lipca (Biblioteka Główna) – „Poznajemy świat Pippi Langstrumpf”,
19-23, za wyjątkiem środy (Filia nr 1) – „Zwiedzaj Polskę z Bolkiem i Lolkiem”,
22-26 lipca, za wyjątkiem środy (Filia nr 2) – „Tydzień ze zwierzętami”,
29 lipca -2 sierpnia 2024, za wyjątkiem środy (Filia nr 3) – „Lato z Basią”.

„Czytanki pod Halą”

Ponadto w wybrane piątki w lipcu i sierpniu w przestrzeni przed Krzywą Halą uruchomiona zostanie biblioteka plenerowa, a bibliotekarze czytać będą dzieciom nowości literackie w ramach spotkań „Czytanki pod Halą”, które w latach ubiegłych zdobyły sympatię wielu najmłodszych.

Spotkania autorskie

Dla młodzieży i dorosłych przygotowano spotkania autorskie i podróżnicze.

3 lipca – spotkanie z Joanną Laprus, autorką Słowiańskich Bogiń Ziół i Słowiańskich Roślin Czarownych, redaktor naczelną wyd. Świat Książki, promotorką literatury i kultury czytania.

31 lipca – koncert „Ptaki Powrotne/Kameralnie” – kompozycje Janusza Lipińskiego do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w wykonaniu Barbary Raduszkiewicz i Jarka Kordaczuka,

21 sierpnia –  „Kobiety na trzech kontynentach” – reportaż z życia kobiet spotkanych podczas podróży w odległe i odmienne kulturowo miejsca na świecie; prelegent: Piotr Kowalczyk – podróżnik, fotograf, publicysta. Od lat związany z turystyką jako pilot wycieczek i przewodnik. Miłośnik kultury Azji i podróży poza utartymi szlakami.

Plenerowa Czytelnia Pod Arkadami

W wakacje działalność zainauguruje Plenerowa Czytelnia Pod Arkadami Krzywej Hali. Jej celem będzie promocja czytelnictwa i literatury, a także stworzenie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom. Przed siedzibą biblioteki w godzinach jej pracy pojawią się leżaki, na których będzie można spędzić czas czytając. Czytelnia w plenerze będzie oparta na idei bookcrossingu, czyli popularyzowaniu wymiany książek. Mieszkańcy będą mogli nieodpłatne pozostawić własne przeczytane książki po to, by inni mogli je przeczytać i znów przekazać dalej.

Skip to content