Dziś (7 maja) na miejskim stadionie przy ul. 3 Maja rozpoczęła się wymiana nawierzchni bocznego boiska. Na przeprowadzenie prac ratusz pozyskał prawie 1,5 mln zł dofinansowania.

Pełnowymiarowe boisko przy stadionie miejskim zyska nową nawierzchnię z trawy syntetycznej, certyfikowaną przez FIFA, spełniającą wymagania FIFA Quality Concept for Football Turf na poziomie FIFA Quality PRO. Dodatkowo za bramkami zamontowane będą nowe piłkochwyty.

Istniejąca, wysłużona nawierzchnia ułożona w 2009 r. jest już demontowana. Prace koordynuje MOSiR. Mają zakończyć się w połowie lipca tego roku. Inwestycja będzie kosztowała prawie 3 mln zł. Na jej realizację miasto pozyskało 1,48 mln zł dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska”.

Boisko jest jedynym pełnowymiarowym i ogólnodostępnym tego typu obiektem o nawierzchni syntetycznej na terenie miasta. Z obiektu korzystają w szczególności kluby sportowe (Miejski Klub Sportowy, Akademia Piłkarska Ciechanów, Akademia Piłki Nożnej Olimp i Szkolny Klub Sportowy Trójka) do rozgrywek zawodowych i treningów.

Skip to content