Na osiedlu Powstańców Wielkopolskich” ruszyła budowa dwóch nowych drógBędą stanowić bezpieczną alternatywę dojazdu karetek pogotowia, usprawnią też komunikację w sąsiedztwie nowo powstających budynków wielorodzinnych i największej z miejskich szkół. Powstaną tam kolejne trasy rowerowe, chodniki oraz oświetlenie. Na realizację tej inwestycji ratusz pozyskał ponad 11 mln zł dofinansowania.

Miasto rozpoczęło nową inwestycję. Dwie nowe jezdnie poprowadzą do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie od strony ul. Powstańców Wielkopolskich oraz od ul. Opinogórskiej. Podczas ich budowy dodatkowo powstaną bezpieczne ścieżki rowerowe, chodniki i oświetlenie. Nowa infrastruktura ułatwi komunikację m.in. mieszkańcom licznych budynków wielorodzinnych, w tym transport dzieci do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 3.

Rozwój tej części miasta jest bardzo intensywny. W sąsiedztwie szpitala powstają nowe mieszkania, co w dłuższej perspektywie zasadniczo zmieni dynamikę komunikacji na osiedlu. Realizujemy inwestycję by zagwarantować bezpieczeństwo transportu pacjentów, a jednocześnie zadbać o to, by przemieszczanie mieszkańców na co dzień było komfortowe – podkreśla prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Prace zajmą rok. Wykonuje je firma GUTRUK, która rozpoczęła realizację robót w okolicach szpitala od strony ul. Powstańców Wielkopolskich. Po wykonaniu prac rozbiórkowych i organizacyjnych przystąpi do budowy kanalizacji deszczowej w kierunku ul. Opinogórskiej. Natomiast roboty na odcinku od ul. Pułtuskiej w kierunku jednostki wojskowej będą realizowane w dalszym etapie zadania.

Na realizację inwestycji miasto pozyskało finansowanie w formie dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego na kwotę 11 093 773,19 zł, z podziałem na lata 2024-2025.

Skip to content