Od dziś (1 lipca) użytkownicy Ciechanowskiego Roweru Miejskiego przesiądą się na pojazdy czwartej generacji. Znikną elektrozamki, dzięki czemu korzystanie z systemu będzie bardziej wygodne i da użytkownikom większą elastyczność w poruszaniu się po mieście. Rowery będzie można zwrócić i pobrać nie tylko ze stacji. Pilotaż nowego rozwiązania potrwa w Ciechanowie od 1 lipca do końca września. Opłaty za czas jazdy pozostaną bez zmian w stosunku do ubiegłego roku.

Od 1 lipca 50 rowerów IV generacji – bez elektrozamków

To 50 rowerów, w tym 47 standardowych i 3 z siedziskiem dla dziecka. Nowe jednoślady są wyposażone w GPS oraz blokadę wbudowaną w tylne koło. Ta funkcjonalność umożliwia użytkownikom wygodniejsze i bardziej elastyczne korzystanie z rowerów. Korzystający z pojazdów będą mogli zwrócić je nie tylko na stacji CRM, ale też w innym, wygodnym dla siebie miejscu za dodatkową opłatą.

NOWE ZASADY WYPOŻYCZANIA I ZWRACANIA ROWERÓW

Na terenie Ciechanowa powstało dziewięć stacji CRM. Użytkownicy, którzy oddadzą rower na jednej z nich nie poniosą dodatkowych kosztów. Natomiast ci, którzy zdecydują się zakończyć jazdę w dowolnie wybranym przez siebie miejscu zapłacą dodatkowo 5 zł. Z kolei użytkownicy (inny użytkownik niż ten, który oddał ten sam rower poza stacją), którzy wypożyczą rower spoza stacji i odstawią go na miejsce (na terenie jednej z dziewięciu stacji) otrzymają 3 zł w formie bonusu na swoim koncie w aplikacji.

Stacje rowerowe wyposażone w terminale

Znajdują się przy ratuszu oraz dworcu PKP (ul. Sienkiewicza). Tam użytkownicy będą mogli: zarejestrować się w systemie CRM, wypożyczyć rower, oddać go i dokonać płatności kartą elektroniczną.

Stacje wyposażone w totem

zlokalizowane są przy ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Armii Krajowej, krytej pływalni MOSIR (ul. 17 Stycznia), Placu Kościuszki, kąpielisku „Krubin” i dworcu PKP Przemysłowy. W tych lokalizacjach można zarówno wypożyczyć, jak i oddać rower. Płatność można zrealizować tylko przy pomocy aplikacji.

Tylko aplikacja

Dziewiąta, wirtualna stacja zlokalizowana jest przy Parku Nauki Torus. Na niej można zarówno wypożyczyć, jak i oddać rower. Płatność można zrealizować tylko przy pomocy aplikacji.

REJESTRACJA W SYSTEMIE

Aby rozpocząć jazdę na rowerze IV generacji wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.ciechanowskirower.pl lub poprzez aplikację Nextbike w telefonie, założyć indywidualne konto klienta oraz mieć na nim co najmniej 10 zł.

Po uruchomieniu aplikacji na telefonie wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się na pojeździe i wybrać opcję „wypożycz rower”. Wtedy nastąpi odblokowanie roweru i można z niego korzystać. Osoby nie posiadające aplikacji będą mogły pobrać rower ze stacji z terminalem, płacąc tam kartą płatniczą.

Podczas jazdy po mieście w dowolnym momencie można wybrać funkcję umożliwiającą bezpieczny postój bez kończenia wypożyczenia.

CENNIK KORZYSTANIA Z ROWERU (PO WCZEŚNIEJSZEJ REJESTRACJI):

  • pierwsze 20 minut – bezpłatne,
  • od 21 do 60 minut – 1 zł,
  • od 61 do 120 minut – 2 zł,
  • od 121 do 180 minut – 3 zł,
  • od 181 do 240 minut i za każdą kolejną godzinę – 4 zł za godzinę.

Informacje na temat zasad wypożyczania oraz cennik dostępne są na stronie internetowej: www.ciechanowskirower.pl.

Warto pamiętać, że pozostawienie roweru poza strefą użytkowania CRM będzie wiązało się z opłatą 500 zł. Osoby, które pozostawią rower w miejscu trudno dostępnym muszą liczyć się z opłatą w wysokości 300 zł. Za usunięcie zastosowanych w pojeździe zabezpieczeń grozi opłata 200 zł.

Skip to content