31 sierpnia na ciechanowskich błoniach odbędą się kolejne wakacyjne koncerty. Podczas tegorocznej edycji Rap Festiwalu na scenie wystąpią: Hodak, Fukaj, Kukon, Kacperczyk, PRO8L3M oraz Smolasty. Na błoniach tradycyjnie zlokalizowana będzie strefa foodtracków wraz z innymi stoiskami handlowo-gastronomicznymi.

Koncerty rozpoczną się od godz. 16.00. Jako pierwszy wystąpi Hodak. To jeden z wychowanków oficyny NNJL (Niebo Nie Jest Limitem), założonej przez Gedza. Finalista akcji Popkiller Młode Wilki vol. 8 ma na swoim koncie aż trzy pełnowymiarowe kolaboracyjne projekty. Z Ciechanowem łączy go Alicja Szemplińska, na której debiutanckim krążku pojawił się w utworze „W co ty dziś grasz?”

Następnie dla ciechanowskiej publiczności wystąpi Fukaj – członek wytwórni SBM Label. Współpracował z takimi producentami jak Charlie Moncler czy Kubi Producent, z którym wydał płytę Chaos.

Jako kolejny na błoniach zabrzmi jeden z najbardziej twórczych młodych raperów – Kukon. Reprezentant południowo-wschodniej Polski, wychowany na osiedlu Ogrody w Biłgoraju. To stąd wzięły się tytuły mixtape’ów „Ogrody Familia” (z 2014 r.) i „Ogrody Mixtape” (2019, 2020 i 2022 r.), którymi artysta zjednał sobie fanów.

Po nim na scenie wystąpią bracia Maciej i Paweł Kacperczyk. Ich pierwszy album „Sztuki piękne” zadebiutował na 20. miejscu na liście sprzedaży OLIS. Drugi album „Kryzys wieku wczesnego” osiągnął 11. miejsce po pierwszym tygodniu. Uważani są za artystów alternatywnych, a w ich tekstach pojawia się wiele poetyckich odniesień do współczesnych problemów młodzieży.

W dalszej części festiwalu zaprezentuje się PRO8L3M – polski duet, wykonujący szeroko rozumianą muzykę hip-hopową, założony w 2013 roku w Warszawie przez producenta i DJ-a Piotra „Steeza” Szulca oraz rapera Oskara Tuszyńskiego. W tym roku zespół obchodzi 10-lecie swojej działalności.

Rap Festiwal zamknie jako gwiazda wieczoru Smolasty. Od 2016 roku należy do wytwórni Warner Music Poland i współpracował z takimi artystami jak: Doda, Kizo, Young Leosia, Otsochodzi, Robert Gawliński, Mr. Polska czy Ewa Farna. Utwory Smolastego zostały odtworzone na platformie YouTube ponad 600 milionów razy oraz ponad 830 milionów razy w serwisie streamingowym Spotify.

Koncerty po raz kolejny poprowadzi Krzy Krzysztof – ciechanowianin i hypeman Quebonafide.

Na zamkowych błoniach pojawi się tradycyjnie strefa Foodtracków oraz inne stoiska handlowo-gastronomiczne. Przedsiębiorcy zainteresowani współpracą w tym zakresie mogą zgłaszać się do miejskiej jednostki kultury (Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio, tel. 570 809 003).

Skip to content