Miasto zakończyło budowę bezpiecznej przeprawy nad torami kolejowymi między ul. Skłodowskiej-Curie a ul. Ceramiczną. Wiadukt dla pieszych i rowerzystów powstał na „Krubinku” w miejscu tzw. dzikiego przejścia. Zostanie otwarty 27 lutego.

Nowy obiekt między ul. Skłodowskiej-Curie i Ceramiczną jest już gotowy. Zostanie otwarty dla mieszkańców w najbliższy wtorek (27 lutego). Wiadukt pieszo-rowerowy nad torami kolejowymi to prawie 30-metrowa, zadaszona i oświetlona w godzinach nocnych konstrukcja wyposażona w windy, z których korzystać mogą osoby z niepełnosprawnościami. Rowerzyści mają do dyspozycji także prowadnice dla jednośladów.

– To kolejna zakończona miejska inwestycja w rozwój infrastruktury w tej części Ciechanowa. Komunikacja dla pieszych i rowerzystów będzie teraz wygodniejsza, szybsza i przede wszystkim bardziej bezpieczna – podkreślił prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Pod nowym wiaduktem wiedzie trasa kolei po której poruszają się pociągi PKP i Kolei Mazowieckich. Wcześniej, podczas modernizacji linii kolejowej przez koleje państwowe powstało w tym miejscu tzw. dzikie, niebezpieczne przejście przez tory.

Inwestycja kosztowała 5,7 mln zł. Wkład własny miasta na jej realizację to 1,2 mln zł. Z kolei 4,5 mln zł to fundusze pozyskane z Unii Europejskiej w ramach projektu POIiŚ 5.1-35 pn. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III”.

Skip to content