Flota samochodów przeznaczonych do odbioru odpadów z terenu miasta została powiększona o 2 niskoemisyjne auta. Na terenie PUK przy ul. Gostkowskiej pojawiła się też stacja do ich ładowania gazem. Pojazdy zasilane CNG są ekonomiczne i emitują mniej spalin.

Miejska spółka kupiła dwa pojazdy przeznaczone do odbioru zarówno odpadów zmieszanych, jak i frakcji posegregowanych od mieszkańców ciechanowskich osiedli.

Auta marki IVECO są wyposażone w nowoczesne i przyjazne dla środowiska silniki zasilane gazem z normą EURO 6. Samochody napędzane CNG emitują znacznie mniejszą liczbę cząstek pyłu zawieszonego oraz tlenków azotu – substancji przyczyniających się do powstawania smogu i zanieczyszczeń. Na terenie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych przy ul. Gostkowskiej zamontowano dwustanowiskową stację ładowania nowych samochodów.

Do ich atutów należy cicha praca układu napędowego, co ma szczególne znaczenie podczas realizacji odbioru odpadów z terenów zurbanizowanych.

Pojazdy posiadają system Xtrack, który monitoruje liczbę zabranych pojemników z danych posesji, pozycję pojazdu na trasie odbioru odpadów w danym momencie, prędkość i inne parametry. Posiadają też kamery oraz system do komunikacji pomiędzy kierowcą a ładowaczem, co wpływa na bezpieczeństwo pracy. Są wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, które umożliwiają diagnostykę oraz kontrolę systemów bezpośrednio z kabiny kierowcy.

Zabudowy pojazdów są zabezpieczone tak, by uniemożliwić wydostawanie się odebranych odpadów frakcji Bio na jezdnię.

Skip to content