Na ekspozycji w Paku Nauki Torus udostępniono nowości dla zwiedzających. To kilkanaście stanowisk do eksperymentowania, które prezentują zagadnienia bezpiecznego korzystania ze zbiorników wodnych. Wystawa „Bezpieczna woda” została otwarta 6 marca przez Kierownik Parku Nauki Torus Marzenę Lentowszczyk i Prezesa ZWiK Ciechanów Marcina Burchackiego.

Park Nauki Torus jest miejscem, gdzie swoją ogólnopolską premierę ma nowa wystawa „Bezpieczna woda”. Umożliwia zwiedzającym poznawanie zagadnień dotyczących korzystania z akwenów i zbiorników wodnych. Projekt powstał dzięki współpracy Parku Nauki Torus i miejskiej spółki Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie.

Od 6 marca zwiedzający mogą korzystać z nowych eksponatów, umożliwiających edukację poprzez zabawę. Na stanowiskach do eksperymentowania można dowiedzieć się o bezpieczeństwie w wodzie oraz skutkach niewłaściwych i niebezpiecznych zachowań na terenie akwenów. Zwiedzający poznają zjawisko szoku termicznego, zdobędą wiedzę o tym, jak reagować w sytuacji, gdy pływających łapie skurcz oraz o tym, jaki wpływ na kręgosłup może mieć niewłaściwie wykonany skok na główkę. Na wystawie można też sprawdzić swój refleks oraz dowiedzieć się, jak udzielać pierwszej pomocy osobie tonącej.

Bilety na wystawę „Bezpieczna woda” można zakupić w kasie parku nauki lub poprzez stronę internetową parknaukitorus.pl . Park Nauki Torus jest otwarty sześć dni w tygodniu: od wtorku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, a w weekendy od godz. 10.00 do 18.00.

Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszą rezerwację miejsc pod numerem telefonu +48 23 674 93 13.

Skip to content