Zakończyła się modernizacja bocznego boiska na miejskim stadionie przy ul. 3 Maja. Boisko zyskało nową nawierzchnię z trawy syntetycznej. Na przeprowadzenie prac ratusz pozyskał prawie 1,5 mln zł dofinansowania. Dziś (3 lipca) jako pierwsi z murawy skorzystali młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Ciechanów, którym podczas treningu towarzyszył prezydent Krzysztof Kosiński.

Pełnowymiarowe boisko zlokalizowane przy stadionie miejskim zyskało nową nawierzchnię z trawy syntetycznej, certyfikowaną przez FIFA, spełniającą wymagania FIFA Quality Concept for Football Turf na poziomie FIFA Quality PRO. Za bramkami zamontowane zostały nowe piłkochwyty.

Inwestycja kosztowała blisko 3 mln zł. Na jej realizację miasto pozyskało 1,48 mln zł dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska”.

– To kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową przeprowadzona przez ratusz. Stwarzamy doskonałe warunki do piłkarskiego rozwoju młodych talentów. Zadaniem miasta jest zapewnienie profesjonalnych warunków do uprawiania sportu i bez wątpienia wywiązujemy się z tego wzorowo – mówi prezydent Krzysztof Kosiński.

Boisko jest jedynym pełnowymiarowym i ogólnodostępnym tego typu obiektem o nawierzchni syntetycznej na terenie miasta. Z obiektu korzystają sportowcy trenujący w miejskich klubach.

Prace wykonała wyłoniona w przetargu firma Gardenia Sport sp. z o.o. z Warszawy.

Skip to content