2 maja w ramach organizowanych przez ratusz obchodów Dnia Flagi RP w Ciechanowie odbędzie się koncert Natalii Kukulskiej z orkiestrą. Na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich artystka wykona wybrane dzieła Fryderyka Chopina, po raz pierwszy opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej poprowadzi czterech dyrygentów.

Ciechanowskie Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się w czwartek 2 maja. Tego dnia o godz. 18.00 na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich odbędzie się pierwszy w tym roku plenerowy koncert organizowany przez miasto.

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek, autorka tekstów i współautorka muzyki. Znana jest przede wszystkim z utworów popowych, ale wciąż poszukuje nowych rozwiązań i inspiracji. W wyniku muzycznych eksploracji wokalistka wybrała Fryderyka Chopina, którego kompozycje dotąd kojarzone były z fortepianem oraz orkiestrą. W autorskim projekcie zatytułowanym „Czułe struny” piosenkarka wykona utwory Chopina, do których napisała teksty. Obok niej, za warstwę liryczną odpowiadają: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.

Aranżacje powierzyła najlepszym specjalistom w Polsce, w tym dyrygentom: Krzysztofowi Herdzinowi, Nikoli Kołodziejczykowi, Adamowi Sztabie, Pawłowi Tomaszewskiemu oraz Janowi Smoczyńskiemu. Projekt „Czułe struny” okrzyknięty został największą artystyczną produkcją na polskim rynku fonograficznym i wydarzeniem bez precedensu na świecie.

Mieszkańców na koncert zaprasza Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Wydarzenie dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach obchodów 25-lecia samorządu Mazowsza. Wstęp dla mieszkańców jest bezpłatny (należy mieć przy sobie dokument tożsamości).

Skip to content