6 stycznia 2024 r. (sobota) w Ciechanowie odbędzie się uroczysty Orszak Trzech Króli. Wydarzenie organizuje ratusz wraz z ciechanowskimi parafiami. Rozpocznie się o godzinie 15.00 na placu Jana Pawła II, skąd uczestnicy przejdą z trzema przemieszczającymi się konno mędrcami do kościoła farnego. Tam o godzinie 16.00 odbędzie się Msza Św.

O godz. 15.00 na placu Jana Pawła II mieszkańcy i turyści będą mogli obejrzeć scenkę prezentującą wydarzenia biblijne. W tym roku przedstawią ją seniorzy – członkowie sekcji teatralnej Uniwersytety Trzeciego Wieku wraz z dziećmi i młodzieżą.

Zabrzmią kolędy. Bożonarodzeniowe utwory zagrają muzycy Miejskiej Orkiestry OSP Ciechanów. Wspólne kolędowanie ułatwią śpiewniki, które jak co roku zebranym rozdadzą organizatory.

Następnie tradycyjnie orszak przejdzie ul. Warszawską i ul. Ściegiennego do kościoła farnego. Uczestnikom będą towarzyszyli trzej mędrcy przemieszczający się konno. O godz. 16.00 w kościele parafii pw. św. Józefa odbędzie się uroczysta Msza Święta.

W organizację Miejskiego Orszaku Trzech Króli poza ratuszem i ciechanowskimi parafiami włączyli się w tym roku również harcerze i kadeci szkoły mundurowej PUL. O bezpieczeństwo przemarszu zadbają Straż Miejska i policja. Na trasie orszaku ruch samochodowy będzie czasowo wstrzymywany. Kierowcy są proszeni o ostrożność.

Skip to content