Miasto odciąży finansowo właścicieli psów i kotów. Mieszkańcy Ciechanowa będą mogli skorzystać z bezpłatnego zabiegu kastracji swoich domowych pupili. Ratusz pozyskał na ten cel dofinansowanie ze środków Województwa Mazowieckiego. Zabiegi wykona wykwalifikowany personel w gabinecie weterynaryjnym przy ul. Ściegiennego.

Miasto w pełni sfinansuje zabiegi kastracji oraz ewentualnego oznakowania elektronicznym czipem psów i kotów właścicielskich z terenu Gminy Miejskiej Ciechanów. Czipowanie obejmie też wykonanie wpisu do zbioru „Podaj Łapę” na stronie www.identyfikacja.pl. Umożliwia to sprawne odnalezienie właściciela zwierzęcia w przypadku, gdy pies lub kot zaginie. Oznaczeniu nie podlegają zwierzęta już oznakowane i wpisane do bazy.

Zabiegi wykona personel weterynaryjny w gabinecie Cavia  przy ul. Ściegiennego 10., lok.14, z którym ratusz podpisał umowę na realizację zadania.

W celu skorzystania z zabiegu kastracji właściciel zwierzęcia musi wypełnić i złożyć wniosek na wykonanie zabiegu w Urzędzie Miasta (plac Jana Pawła II 6, pok. 123, w godz. 8.00 – 15.00), na podstawie którego wystawione zostanie zlecenie na zabieg. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Referatu Inżynierii Miejskiej pod nr tel.:  23 674 92 00, wew. 285.

Kastracje będą przeprowadzane do czasu wyczerpania puli środków finansowych
w projekcie. Na jego realizację miasto pozyskało dofinansowanie z „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2024”.

Skip to content