W trakcie ferii (14-27 stycznia 2024 r.) na wyjazdy w Tatry pojedzie 250 uczniów z Ciechanowa (klasy: IV, V, VI). Dwa 7-dniowe turnusy organizuje i dofinansowuje w 90% miasto. W programie przewidziano pełne wyżywienie, wycieczki, naukę jazdy na nartach oraz programy edukacyjne. Zapisy ruszają 7 grudnia.

Miasto Ciechanów dofinansuje organizację czasu wolnego w trakcie ferii zimowych dla uczniów klas: IV, V i VI. Pracownicy i opiekunowie COEK Studio oraz wykwalifikowana kadra opiekuńczo-wychowawcza zabiorą 250 dzieci na zimowiska w góry. Dzieci zostaną zakwaterowane w ośrodku Dukat w Czarnym Dunajcu, k. Zakopanego (z widokiem na pasmo Tatr). Na miejscu zapewnione będzie pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie).

Pierwszy turnus odbędzie się między 14 a 20 stycznia 2024 r. Drugi: od 21 do 27 stycznia 2024 r. Na każdy może pojechać po 125 dzieci. Towarzyszyło będzie im 12 opiekunów. Koszt wyjazdu ponoszony przez rodzica to tylko 200 zł/dziecko.

– Dofinansujemy 90% kosztów wyjazdu oraz pobytu każdego dziecka. To nowa inicjatywa, którą wprowadzamy po raz pierwszy Ciechanowie i od razu w tak szerokim zakresie. Ta oferta zimowych 7-dniowych ferii w górach jest odciążeniem dla rodziców, którzy pracują, ale też wsparciem dla domowego budżetu. Dla wielu najmłodszych będzie to również okazja, aby pierwszy raz, bez rodziców wyjechać na ferie, pod opieką profesjonalnych opiekunów. Przygotowaliśmy szereg atrakcji, dlatego zachęcam do zapisów – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

W programie znajdzie się nauka jazdy na nartach, wycieczka do term, wyjazd do Jaskinii Bielańskiej, wycieczka nad Morskie Oko, zwiedzanie Zakopanego i jego atrakcji (Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Wielkiej Krokwi), zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczej oraz zimowy kulig z ogniskiem.

Ośrodek, do którego pojadą dzieci, znajduje się 6 km od przejścia granicznego na Słowację. Uczniowie będą mieli zapewnioną dużą dawkę wypoczynku na świeżym powietrzu. Wewnątrz budynku są sale taneczne i sala sportowa, w których będą odbywać się zajęcia. Wśród nich znajdą się między innymi gra w piłkę nożną, siatkówkę oraz inne aktywności sportowo-ruchowe. W odległości 500 metrów od budynku jest w pełni wyposażona hala sportowa, całoroczne lodowisko oraz torfowo-borowa ścieżka edukacyjna. 6 km od obiektu zlokalizowane są baseny geotermalne i Żywy Skansen w Chochołowie.

W trakcie wyjazdów realizowany będzie też program zajęć edukacyjno-wychowawczych dotyczących problematyki uzależnień. Będą to m.in. prowadzone w nowoczesny i atrakcyjny sposób warsztaty z zakresu profilaktyki, obejmujące też problematykę agresji rówieśniczej. Podczas zajęć wprowadzane będą elementy ruchowe, taneczne oraz plastyczne. Zaplanowano konkursy muzyczno–taneczne, sportowe i artystyczne. Ich celem jest promocja zdrowego stylu życia wolnego od nałogów oraz uzależnień. Uczniowie zdobędą umiejętność współpracy w grupie, wyrażania własnych emocji, uważnego słuchania, argumentowania i przedstawiania własnych poglądów.

Zapisy na oba turnusy ferii zimowych dofinansowanych przez miasto ruszają 7 grudnia (czwartek) o godz. 10.00.

Rekrutacja odbędzie się drogą elektroniczną poprzez formularz rekrutacyjny:

– zapisy na I turnus (14-20 stycznia 2024 r.)
https://docs.google.com/forms/d/15H168OVjNaiW2zexZk01y7IZ2ZHgvKi9ICofIcp865E/closedform

– zapisy na II turnus (21-27 stycznia 2024 r.)
https://docs.google.com/forms/d/1llZHnJpWgu9sw6e-vgCgbAao5IsHFYKRg5IJdTjeNKE/closedform

  • Po wypełnieniu formularza rekrutacyjnego należy wypełnić Kartę kwalifikacyjną uczestnika (zostanie przesłana na adres e-mail wskazany przez zgłaszającego w formularzu rekrutacyjnym).
  • Wypełnioną Kartę kwalifikacyjną uczestnika należy dostarczyć w ciągu 3 dni od dnia jej otrzymania do siedziby COEK Studio (ul. 17 Stycznia 56a). Dopuszczalnym jest przesłanie Karty kwalifikacyjnej uczestnika za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail: zimowisko@coekstudio.pl) lub przez ePUAP jedynie pod warunkiem opatrzenia dokumentu podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym.
  • O zapisie dziecka decydowała będzie kolejność zgłoszeń.
  • Jedno dziecko można zapisać tylko na jeden turnus. W przypadku zapisania tego samego dziecka na oba turnusy poprzez formularz, oba zgłoszenia będą nieważne.
  • Na zimowiska kwalifikowane będą wyłącznie dzieci zameldowane w Ciechanowie, będące uczniami klas IV-VI szkół podstawowych w Ciechanowie.
Skip to content