Mieszkańcy Ciechanowa będą mogli bezpłatnie pozbyć się niepotrzebnych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (AGD i RTV). Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych przeprowadzi zbiórkę w kwietniu. Na terenie zabudowy jednorodzinnej zbiórka będzie trwała od 17 do 24 kwietnia, na terenie zabudowy wielorodzinnej – 25 kwietnia.

zabudowie jednorodzinnej odbiory odpadów wielkogabarytowych odbędą się
w dniach 17-24 kwietnia, zgodnie z harmonogramem odpadów selektywnie zbieranych. Plan odbioru dla poszczególnych ulic znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Odpady należy wystawić przed posesją wzdłuż drogi przejazdu pojazdu zbierającego, bez powodowania utrudnień dla ruchu pojazdów i pieszych.

Na osiedlach bloków (zabudowa wielorodzinna) wielkogabaryty będą zabierane przez pracowników PUK 25 kwietnia. Mieszkańcy powinni wystawić niepotrzebne przedmioty wokół kontenerów na selektywną zbiórkę.

Osoby, które potrzebują pozbyć się odpadów wielkogabarytowych w innych terminach mogą skorzystać z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK), zlokalizowanego przy ulicy Gostkowskiej 83. Punkt, prowadzony przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Ciechanowie, jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00 oraz w soboty w godz. 10.00-14.00. Mieszkańcy Ciechanowa mogą przekazywać do niego odpady bezpłatnie. Muszą być odpowiednio posegregowane na frakcje i osobiście dostarczone.

Tzw. „wielkogabaryty” to odpady, które ze względu na swoje rozmiary nie mieszczą się do powszechnie dostępnych pojemników na odpady. Należą do nich np. meble (szafy, łóżka, fotele, kredensy, biurka, krzesła) oraz inne elementy wyposażenia domu. Zaliczają się do nich także dużych rozmiarów przedmioty użytku codziennego – rowery, wózki dziecięce czy duże zabawki. Część odpadów o dużych rozmiarach zalicza się do tzw. elektroodpadów. To np. pralki, lodówki, piecyki gazowe czy telewizory, czyli sprzęt AGD i RTV.

Mieszkańcy, którzy segregując śmieci mają wątpliwości, gdzie wyrzucić dany odpad mogą skorzystać z udostępnionej dla nich bezpłatnie przez Urząd Miasta elektronicznej wyszukiwarki odpadów. Można z niej łatwo skorzystać przy użyciu telefonu komórkowego lub komputera. Jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi pod nr tel. +48 23 674 92 89 (wew. 289).

Skip to content