W październiku będzie można posłuchać czterech koncertów kameralno-organowych. Odbędą się w dwóch kościołach: św. Piotra i św. Józefa (fara). Po raz pierwszy organizatorzy przygotowali program nie tylko dla dojrzałej publiczności, ale też dla młodszych melomanów. Wstęp na wydarzenia muzyczne jest bezpłatny. Ich organizację wsparło miasto.

8 października (niedziela) o godz. 18.00 w parafii św. Piotra na organach zagra Ireneusz Wereda. Wraz z nim wystąpią młodzi utalentowani artyści: Marta Skibińska (skrzypce), Wiktoria Adamkowska (trąbka), Mikołaj Siemion (skrzypce), którym towarzyszył będzie Michał Kukliński (wokal).

Tydzień później (15 października 2023 r.) w parafii św. Piotra o godz. 18.00 ciechanowianie będą mogli wysłuchać koncertu „Kolorowe brzmienia” na organy i obój. Wystąpią: Jan Bokszczanin i Tytus Wojnowicz.

23 października 2023 r. (poniedziałek) o godz. 18.30 koncert odbędzie się w parafii św. Józefa. „Organy na wesoło” to program muzyczny przygotowany specjalnie z myślą o młodszej publiczności. Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież. Wystąpią dla nich sopranistka Konstancja Molewska, Dominik Molewski (organy) wraz z młodzieżą.

Cykl koncertowy zamknie 29 października 2023 r. program „Z nut i z wyobraźni”. Koncert na klarnet i organy odbędzie się o godz. 17.00 w parafii św. Józefa. Wystąpią: Przemysław Juchniewicz i Patryk Podwojski.

Kierownictwo artystyczne i organizacyjne VII Ciechanowskich Koncertów Organowych objęli: dr Adam Sadowski, Dominik Molewski.

Koncerty objęte są patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów Krzysztofa Kosińskiego. Organizują je parafia św. Piotra, parafia św. Józefa w Ciechanowie i stowarzyszenie Promień Sztuki.

Wstęp na wydarzenia muzyczne będzie bezpłatny. Na ich organizację ratusz przyznał dofinansowanie w ramach tegorocznych konkursów ofert dla organizacji pozarządowych.

Skip to content