4 listopada na miejskim stadionie spotkają się reprezentanci ciechanowskich szkółek piłkarskich. Młodzi zawodnicy MKS Ciechanów, APN Olimp i Akademii Piłkarskiej Ciechanów pierwszy raz wspólnie rozegrają towarzyskie mecze drużyn mieszanych. Impreza będzie towarzyszyła otwarciu nowego budynku zaplecza sportowo-administracyjnego, wybudowanego i wyposażonego przez miasto na terenie kompleksu przy ul. 3 Maja.

W sobotę (4 listopada) o godz. 10.00 na stadionie przy ul. 3 Maja będzie można oglądać rozgrywki piłkarskie. Reprezentanci trzech ciechanowskich klubów utworzą drużyny mieszane. Na murawie wystąpi 60 zawodników z roczników 2016-2017.

Podczas imprezy odbędzie się uroczyste otwarcie nowego obiektu zaplecza sportowo-administracyjnego wybudowanego przez miasto dla zawodników, trenerów i klubów. Obiekt oddano właśnie do użytkowania. Ma prawie tysiąc metrów powierzchni użytkowej. Od 4 listopada swoje siedziby znajdą w nim MKS Ciechanów, APN Olimp i Akademia Piłkarska Ciechanów.

– Inwestujemy w rozwój sportu w Ciechanowie i wspieramy nasze kluby. To kolejna duża inwestycja w infrastrukturę sportową, którą z sukcesem zakończyliśmy. Oddajemy zawodnikom do dyspozycji nowoczesne zaplecze, które będzie im służyło każdego dnia. Będzie też wizytówką dla miasta w trakcie zawodów piłkarskich czy lekkoatletycznych. Podniesie rangę imprez sportowych, które organizujemy i zapewni komfortowe warunki treningu oraz pracy – podkreślił prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

W dwupiętrowym budynku znajdują się szatnie dla zawodników, siłownia, zaplecze sanitarne, w tym prysznice oraz część administracyjno-biurowa. To pokoje dla trenerów, nowe biura i sala konferencyjna dla celów obsługi zawodów. Budynek dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Nowy obiekt zastąpił wcześniej istniejący na terenie stadionu, wysłużony budynek z lat 60-tych, który nie spełniał obecnych standardów sanitarnych i budowlanych. Koszt realizacji inwestycji razem z wyposażeniem to 8,2 mln zł. Władze Ciechanowa pozyskały na ten cel 2,4 mln zł z programu Ministerstwa Sportu „Sportowa Polska”, a reszta funduszy to środki z budżetu miasta.

Skip to content