17 września uczestnicy największej biegowej imprezy tego roku w Ciechanowie pokonają półmaraton i bieg na 10 km. Miasto ma już atesty tras od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Najlepsi biegacze zdobędą atrakcyjne nagrody finansowe. V Ciechanowskie Święto Biegania odbędzie się na miejskim stadionie, gdzie stanie miasteczko biegowe pełne atrakcji dla uczestników, w tym dzieci i kibiców.

Polski Związek Lekkiej Atletyki wydał atesty dla dwóch tras biegowych, które 17 września będą prowadziły ulicami Ciechanowa. Poza rywalizacją uczestników biegów miasto przygotowuje też inne atrakcje dla dzieci, kibiców i pasjonatów sportu. Impreza, której sercem będzie miasteczko sportowe odbędzie się na miejskim stadionie. Z niego wystartują uczestnicy półmaratonu i biegu na 10 km.

Trasy półmaratonu i biegu na 10 km

Uczestnicy półmaratonu wystartują ze stadionu MOSiR przy ul. 3 Maja, przebiegną przez most 3 Maja i ulicą Sienkiewicza do Ronda Kaprala Józefa Grzesia. Tam skręcą w prawo i pętlą miejską dobiegną do ul. Armii Krajowej. Następnie pobiegną ul. Rzeczkowską, ul. Witosa i ul. Mikołajczyka do ul. Warszawskiej. Tam skręcą w prawo. Dobiegną do Ławeczki Bartołda i zawrócą ul. Warszawską w kierunku placu Kościuszki. Dotrą do stadionu, gdzie po wykonaniu jednego okrążenia na bieżni przebiegną cala trasę ponownie. Meta będzie na stadionie.

Bieg na 10 km. obędzie się częściowo tą samą trasą (stadion MOSiR, most 3 Maja, ul. Sienkiewicza, Rondo Kaprala Józefa Grzesia, pętlą do ul. Armii Krajowej, ul. Rzeczkowską, ul. Witosa, ul. Mikołajczyka), przy czym na ul. Warszawskiej biegacze skręcą w lewo. Udadzą się bezpośrednio do placu Kościuszki i na stadion, gdzie będzie meta.

Mapy obu tras znajdują się pod tekstem.

Przed startami (godz. 9.40) odbędzie się profesjonalna rozgrzewka, następnie o godz. 10.00 oficjalne otwarcie zawodów i start półmaratonu oraz biegu na 10 km.

Na obu dystansach organizatorzy zapewnią punkty nawadniania. Będą zlokalizowane na 6. i 16. kilometrze (w zatoce autobusowej za rondem W. Pileckiego) oraz na stadionie (dla półmaratonu). Po zakończeniu biegów na wszystkich ich uczestników czekał będzie regeneracyjny posiłek, który otrzymają na stadionie. Po biegu każdy otrzyma też pamiątkowy medal.

Atrakcyjne nagrody

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki biegów (półmaratonu oraz biegu na 10 km) zdobędą atrakcyjne nagrody finansowe sięgające 2000 zł. W obu dystansach tej samej wartości nagrody otrzymają najszybsza ciechanowianka i ciechanowianin. Nagrody pieniężne przewidziano również za drugie i trzecie miejsca w poszczególnych kategoriach.

Atrakcje dla kibiców

Kibice będą mogli dopingować swoich faworytów zarówno na stadionie przy ul. 3 Maja, jak i na trasach. Zorganizowane grupy mogą kontaktować się z Wydziałem Kontaktów Społecznych Urzędu Miasta Ciechanów (e-mail: )”>wks@umciechanow.pl).

17 września na stadionie trwała będzie całodniowa impreza sportowa. Stanie tam miasteczko biegowe ze sceną, stoiskami, strefami animacji i relaksu. Na miejscu będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej.

Biuro zawodów

W sercu wydarzeń, na stadionie, znajdzie się też biuro zawodów. Każdy uczestnik półmaratonu i biegu na 10 km odbierze pakiet startowy (m.in. worek, termoaktywna koszulka techniczna, numer startowy z czipem do pomiaru czasu, uprawnienie do skorzystania z zabezpieczenia medycznego, punktów nawodnienia i odżywiania, ubezpieczenie NNW, posiłek regeneracyjny po biegu). Pakiety (koszt: 21 km: 40 zł, 10 km: 30 zł) będą wydawane w dniu wydarzenia od godz. 7.30 do 9.30. Można będzie odebrać je również w tygodniu poprzedzającym zawody (miejsce i godziny ogłoszone zostaną na stronach www organizatorów po 1 września).

Zapisy na Ciechanowskie Święto Biegania

Zapisy chętnych do udziału w startach są możliwe do 31 sierpnia.

Regulamin, formularze i wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.time4s.pl.

Trasy półmaratonu i biegu na 10 km zabezpieczą: 5MBOT, uczniowie szkół mundurowych (PUL, I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie i Technikum Mundurowe Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ciechanowie) oraz Straż Miejska i Policja. W związku z organizacją biegów wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu.

V Ciechanowskie Święto Biegania organizują: Urząd Miasta Ciechanów, Stowarzyszenie Mazovia ProActiv, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej. Partnerami przedsięwzięcia są: COEK Studio, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie, Technikum Mundurowe Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ciechanowie, I LO im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie, Mazowiecka Izba Gospodarcza. Sponsorami wydarzenia są już: Carrefour Market, CUK Ubezpieczenia Ciechanów, Santander Bank Polska, Grupa Arnica, OLGLASS, Skoda Jarzyński Auto Serwis.

Skip to content