Jutro (20 października) w Ciechanowie rozpoczynają się trzydniowe zawody Taekwon-do ITF. W tym roku udział zapowiedziało 613 zawodników z 58 klubów. Przyjadą m.in. z Gruzji, Szwecji, Łotwy, Słowacji, Ukrainy, Senegalu i Etiopii.

Międzynarodowy Turniej Taekwon-do Masters Mazovia Cup 2023 odbędzie się w Ciechanowie po raz siedemnasty. Pierwszy zorganizowano w 2007 r. i od tamtej pory wpisał się na stałe w kalendarz najważniejszych miejskich imprez sportowych. Turniej należy do najliczniej obsadzonych w Europie i bardzo chętnie startują w nim najlepsi zawodnicy Taekwon-do.

Widowiskowe starty będzie można oglądać przez 2 dni (sobota i niedziela 21-22 października) między 9.00 a 18.00 w hali sportowej MOSiR przy ul. 17 Stycznia. Oficjalne, uroczyste otwarcie turnieju oraz prezentacja ekip odbędzie się w sobotę o godz. 13.00

Patronat nad zawodami objął Prezydent Ciechanowa Pan Krzysztof Kosiński. Organizuje je ciechanowski Klub Taekwon-do LKS Matsogi Ciechanów przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Polskiego Związku Taekwon-do. Głównym partnerem wydarzenia jest Miasto Ciechanów.

Skip to content