Miasto rozpoczęło proces zbierania ankiet od osób zainteresowanych wymianą nieekologicznych źródeł ciepła. Będzie można pozyskać dofinansowanie na wymianę pieca lub wymianę pieca, okien i drzwi. Na podstawie zebranych informacji ratusz wystąpi o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację programu „Ciepłe Mieszkanie”. Ankiety można wypełniać do 6 listopada.

Program dotyczy budynków wielorodzinnych. Dofinansowanie będą miały szansę pozyskać osoby fizyczne lub małe wspólnoty mieszkaniowe. Jest skierowany do właścicieli lokali w zabudowie wielolokalowej, najemców lokali mieszkalnych z zasobu gminnego lub wspólnot mieszkaniowych (od 3 do 7 lokali), którzy chcą wymienić nieekologiczny piec węglowy (tzw. kopciuch) lub wymienić piec i pozyskać dofinansowanie do wymiany stolarki okiennej i drzwiowej.

Do 6 listopada zbierane będą ankiety, które pozwolą określić liczbę osób zainteresowanych dofinansowaniem oraz rodzaj oczekiwanego wsparcia. Informacje będą podstawą do pozyskania przez miasto dofinansowania w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”.

Ankiety (druk do pobrania poniżej tekstu) można wypełnić i przesłać do Urzędu Miasta Ciechanów drogą elektroniczną na adres e-mail: boi@umciechanow.pl lub na adres elektronicznej skrzynki podawczej: /ciechanow/skrytka (w temacie podając Ankieta – Ciepłe Mieszkanie). Osobiście ankiety można wypełnić w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Ciechanów (ul. Wodna 1). Można też wysłać je pocztą tradycyjną na adres Urzędu Miasta Ciechanów. Szczegółowych informacji udziela Wydział Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Działań Strategicznych Urzędu Miasta Ciechanów (tel. +48 23 674 92 75+48 23 674 92 78, e-mail: fundusze@umciechanow.pl).

Należy podkreślić, że środki na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej będzie można pozyskać wyłącznie w przypadku, kiedy wymieniane będzie też źródło ciepła (piec).

Istotna jest też kwestia prowadzenia działalności gospodarczej w lokalu. W takim przypadku powierzchnia wykorzystywana do jej prowadzenia nie może przekraczać 30% powierzchni całkowitej lokalu mieszkalnego.

Informacje o programie można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie: https://wfosigw.pl/ogloszenie-o-zmianie-programu-priorytetowego-cieple-mieszkanie-oraz-naborze-wnioskow-w-ramach-programu-priorytetowego-cieple-mieszkanie-na-terenie-wojewodztwa/.

Skip to content