Hufiec ZHP Ciechanów przy wsparciu miasta organizuje trzydniowy zlot harcerski. Od 16 do 18 czerwca na błoniach rozstawione zostanie miasteczko namiotowe. Na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich odbędą się koncerty i Festiwal Piosenki Harcerskiej. Ruszyły zapisy dla uczniów chętnych do udziału w konkursie wokalnym. Mieszkańcy będą mogli spotkać się z harcerzami i dołączyć do międzypokoleniowego ogniska. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

W tym roku Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Ciechanów obchodzi 10-lecie reaktywacji. Z tej okazji organizuje 3-dniowy zlot harcerzy z całej Polski.

W piątek (16 czerwca)

GODZ. 10.00

Na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich rozpocznie się Festiwal Piosenki Harcerskiej. W konkursie wokalnym udział wziąć mogą wszyscy uczniowie ciechanowskich szkół. Zgłoszenia można przesyłać do 9 czerwca na adres: ciechanow@zhp.pl. Szczegółowe informacje: tel. +48 733 217 555.

GODZ. 19.30

Na scenie wystąpią zespoły harcerskie: Załoga Szklanego Jasia, która dla publiczności wykona szanty oraz zespół Wszyscy Byliśmy Harcerzami, grający covery piosenek harcerskich w wersji rockowej i punkowej. Wstęp na koncerty jest bezpłatny dla mieszkańców i turystów.

W sobotę (17 czerwca)

Od godz. 16.00 mieszkańcy będą mogli odwiedzić miasteczko harcerskie i wziąć udział w warsztatach dla dzieci i dorosłych organizowanych przez Hufiec ZHP Ciechanów. O godz. 20.00 na błoniach zorganizowane zostanie międzypokoleniowe ognisko.

W niedzielę (18 czerwca)

Harcerze wezmą udział w Mszy Świętej, następnie wspólnie przemaszerują z kościoła farnego na plac Jana Pawła II, gdzie uroczyście zakończą zlot.

Wydarzenie organizuje Hufiec ZHP Ciechanów przy wsparciu ratusza. Urząd Miasta dofinansował Zlot 10-lecia Hufca w ramach tegorocznego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.

Skip to content