24 czerwca (sobota) rozpocznie się tegoroczny sezon kąpielowy w Ciechanowie. Z miejskiej infrastruktury rekreacyjnej na Krubinie i odkrytego basenu przy ul. Kraszewskiego przez ponad dwa miesiące będzie można korzystać pod okiem ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mieszkańcy Ciechanowa będą mogli bezpłatnie wypożyczać kajaki i rowery wodne oraz wziąć udział w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez WOPR przy wsparciu ratusza. Na terenie obiektów otwarte zostaną punkty gastronomiczne.

Wyczekiwany przez amatorów plażowania i wodnej rekreacji sezon kąpielowy w Ciechanowie rozpocznie się tradycyjnie pierwszego dnia wakacji.

Kąpielisko na Krubinie

Od soboty (24 czerwca) teren kąpieliska na Krubinie zostanie objęty dozorem ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Miejskie kąpielisko będzie funkcjonowało codziennie od godz. 11.00 do 19.00.

Poza możliwością kąpieli przy pomoście miasto po raz kolejny udostępni ciechanowianom sposobność do bezpłatnego wypożyczania rowerów wodnych oraz kajaków na Krubinie w wakacyjne soboty i niedziele.

Teren kąpieliska mieści szeroką plażę, boisko do siatkówki i atrakcje dla dzieci: plac zabaw wyposażony m.in. w liny do wspinaczki. Na Krubinie można też pospacerować alejkami przy zbiorniku wodnym i skorzystać z oferty gastronomicznej przy sekcji stołów piknikowych. Nad wodę z Ciechanowa warto dojechać rowerem (z miasta na Krubin prowadzi ścieżka dla rowerzystów). Przy samym kąpielisku znajduje się stacja Ciechanowskiego Roweru Miejskiego.

Odkryty basen miejski

Od 24 czerwca (codziennie w godz. 11.00-19.00) czynny będzie też odkryty basen przy ul. Kraszewskiego. Rekreację w wodzie urozmaicają pływający tor przeszkód i zjeżdżalnie. Przy niecce znajduje się trawiasty teren do wypoczynku, można też skorzystać z leżaków ustawionych przy wodzie. W dniu otwarcia najmłodsi mieszkańcy Ciechanowa (dzieci do 10 roku życia) będą mogli skorzystać z atrakcji za darmo.

Ceny biletów wstępu na basen w tym roku pozostaną bez zmian (normalny 7 zł, ulgowy 5 zł). Grupy powyżej 15 osób z opiekunem mogą skorzystać z biletu wspólnego ze zniżką (4 zł/osoba, opiekun: bezpłatnie). Do 50% zniżki uprawnia Karta Dużej Rodziny.

Zajęcia o bezpieczeństwie w wodzie

W trakcie sezonu kąpielowego w Ciechanowie odbędą się też zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa w wodzie, które dofinansuje ratusz. Zrealizuje je WOPR. Projekt „Bezpieczny rodzic i dziecko” obejmie szkolenia dla mieszkańców (opiekunów oraz dzieci) na temat pierwszej pomocy, bezpiecznego korzystania z kąpielisk, basenów i infrastruktury, m.in. kajaków czy rowerów wodnych.

Skip to content