W związku z nowelizacją przepisów ustawowych Ciechanów rozpoczyna nabór wniosków na sprzedaż końcową węgla – orzech i kostka w cenie 1551 zł/tona. Wnioski można składać do 30 czerwca. Nie obowiązują limity ilościowe. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Po zakup mogą zgłaszać się wszyscy chętni, także osoby niemieszkające w Ciechanowie, posiadający piec na paliwo stałe, uprawnieni do otrzymania dodatku węglowego. Mogą składać wnioski o zakup bez limitu ilościowego przypadającego na jedno gospodarstwo domowe, niezależnie czy dokonano już zakupu w maksymalnej ilości przewidzianej ustawą.

Wnioski należy składać w siedzibie Urzędu Miasta Ciechanów plac Jana Pawła II 6, 06-400 Ciechanów (pok. 26) w terminie do 30 czerwca 2023 r. Odbiór będzie możliwy do wyczerpania zapasów, nie później niż 31 lipca 2023 r..

Właściciele gospodarstw domowych będą następnie zobowiązani do wniesienia opłaty za węgiel (kartą lub gotówką) w kasie Urzędu Miasta lub dokonania przelewu elektronicznie. Następnie należy skontaktować się z miejską spółką Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Ciechanowie w celu uzgodnienia terminu odbioru węgla: Dział Logistyki, tel. +48 661 434 377; email: wegiel@pecciechanow.pl. Przy odbiorze należy posiadać potwierdzenie zapłaty za opał (otrzymane w ratuszu po dokonaniu wpłaty lub wydrukowane potwierdzenie przelewu).

Zgodnie z przepisami, sprzedaż preferencyjna nie obejmuje kosztów transportu opału z punktu jego odbioru do gospodarstwa domowego kupującego oraz nie obejmuje pakowania węgla. Osoby zainteresowane takimi usługami będą mogły skorzystać z oferty wsparcia PEC sp. z o.o. zgodnie z obowiązującym cennikiem (www.pecciechanow.pl).

Skip to content