Jeszcze w tym roku ul. Wyspiańskiego zyska nową nawierzchnię na odcinku od ul. Asnyka do granicy miasta. Wiosną przyszłego roku renowacji poddany zostanie pozostały fragment – od ul. Asnyka do ul. Kraszewskiego. Prace zostały zaplanowane na dwa etapy, aby nie utrudniać komunikacji w okresie jesienno-zimowym.

Dziś (15 września) rozpoczął się pierwszy etap modernizacji ul. Wyspiańskiego na odcinku od ul. Asnyka do granicy miasta (w kierunku Kargoszyna). Prace potrwają około dwóch miesiący. Remont będzie obejmował sfrezowanie istniejącej nawierzchni, ułożenie nowej bitumicznej, odcinkową wymianę krawężników oraz regulację krat i studni kanalizacyjnych.

Zadanie jest w całości finansowane z budżetu miasta, a jego koszt to 292 tys. zł. Drugi etap remontu ul. Wyspiańskiego będzie dotyczył odcinka od ul. Asnyka do ul. Kraszewskiego. Modernizacja tej części drogi planowana jest na wiosnę 2024 r.

W związku z remontem mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym. Kierowcy i właściciele okolicznych posesji proszeni są o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności w ruchu kołowym.

Skip to content