Prezydent miasta przyznał dotacje dla organizacji pozarządowych na zorganizowanie wypoczynku dzieciom z Ciechanowa w okresie wakacji. Środki finansowe na realizację zadania publicznego otrzyma 8 podmiotów. Dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych i sportowych, a nawet wyjechać na kolonie.

Środki zostały przyznane 8 organizacjom pozarządowym, które złożyły propozycje wypoczynku dla dzieci w ramach otwartego konkursu ofert. Znalazły się wśród nich działające w mieście kluby sportowe, które nie tylko trenują zawodników, ale także wspierają rodziców oraz opiekunów w prawidłowym rozwoju fizycznym i psychicznym ich pociech, organizując regularne treningi dla dzieci i młodzieży.

Dotacje otrzymali:

1. Stowarzyszenie Ciechanowski Klub Sportowy JURAND („zRęczne wakacje z Jurandem”) – 7 000 zł. Do Kołobrzegu na obóz szkoleniowy pojadą zawodnicy Akademii Piłki Ręcznej w wieku od 10 do 12 lat.

2. Akademia Piłkarska Ciechanów („Letnie piłkarskie półkolonie z Akademią Piłkarską Ciechanów 2023”) – 3 000 zł. Półkolonie dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat zostaną poprowadzone na terenie miejskich obiektów sportowych (kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej nr 7, przy Szkole Podstawowej nr 6, kryta pływalnie i basen odkryty MOSiR, Park Nauki Torus).

3. Fundacja Bo Jesteś Najważniejszy („Wodna Akademia”) – 3 000 zł. Dzieci w wieku od 7 do 13 lat skorzystają z oferty zajęć sportowych i rekreacyjnych na basenie rehabilitacyjnym przy ul. Batalionów Chłopskich. Ponadto uczestnicy przejdą szkolenie dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej.

4. Ludowy Klub Sportowy Matsogi Ciechanów („Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży – obóz sportowy Letnia Akademia”) – 8 000 zł. Uczniowie spędzą wakacje pod opieką trenerów na obozie wyjazdowym nad polskim morzem.

5. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci („Lato w mieście z TPD”) – 7 000 zł. W Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Ciechanowie odbędą się półkolonie, w ramach których zorganizowane zostaną m.in. zajęcia plastyczne i sportowe z wykorzystaniem miejskiej infrastruktury oraz zwiedzanie atrakcji turystycznych Ciechanowa.

6. Polski Czerwony Krzyż, Oddział Rejonowy w Ciechanowie („Lato w miejscu zamieszkania – PÓŁKOLONIE PCK”) – 7 000 zł. Dzieci z rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej mieszkające w Ciechanowie będą mogły skorzystać z zajęć edukacyjnych, sportowo-rekreacyjnych i plastycznych w siedzibie PCK w Ciechanowie.

7. Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Osobistego oraz Krzewienie Kultury Fizycznej KRAVER („Poczuj się bezpiecznie w wakacje – KRAV MAGA KIDS”) – 2 000 zł. Klub zorganizuje treningi dla dzieci i młodzieży, których celem jest nie tylko zagospodarowanie wolnego czasu najmłodszych, ale też wzmocnienie aktywności sportowej oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Zajęcia będą odbywać się w siedzibie klubu oraz w przestrzeni miejskiej (m.in. w parkach).

8. Ciechanowski Klub Sportów Walki Szwejkowski & Reduch („Obóz sportowo-rekreacyjny OSTRÓDA 2023”) – 8 000 zł. Dofinansowanie Urzędu Miasta pozwoli zorganizować dzieciom w wieku 7-15 lat wyjazd na kolonie łączące sport z wypoczynkiem.

Skip to content