Największa impreza sportowa dla biegaczy w Ciechanowie odbędzie się 17 września. Ruszyły zapisy na półmaraton i bieg na dystansie 10 km, w których można zdobyć m.in. atrakcyjne nagrody finansowe. Przewidziano też trasy dla dzieci. Na miejskim stadionie powstanie miasteczko biegowe pełne atrakcji dla uczestników oraz kibiców. Ratusz zachęca zainteresowane podmioty do współpracy przy organizacji i promocji wydarzenia.

V Ciechanowskie Święto Biegania odbędzie się 17 września. To okazja, by wziąć udział w półmaratonie ulicami Ciechanowa (21,095 km) lub sprawdzić swoje siły na trasie 10 km.

Rejestracja

Rejestracja trwa do 31 sierpnia.

Liczne dodatkowe atrakcje

Impreza obejmie rywalizacje sportowców i amatorów, ale także liczne dodatkowe atrakcje. Tego dnia miejski stadion zmieni się w miasteczko biegowe. Stanie na nim scena, pojawią się stoiska i strefy animacji. Uczestnicy będą mogli skorzystać z profesjonalnie prowadzonej rozgrzewki. Organizatorzy przygotują też strefy dla kibiców oraz przestrzeń, w której będzie można spotkać znanych sportowców, wziąć udział w zajęciach sportowych, obejrzeć pokazy klubów i skorzystać z oferty gastronomicznej.

Zachęcamy do współorganizacji

Miasto zachęca lokalnych przedsiębiorców i wszystkie podmioty zainteresowane współorganizacją do wsparcia wydarzenia. To okazja do promocji sportu, ale też własnej firmy. Zainteresowani współpracą mogą kontaktować się z Urzędem Miasta Ciechanów (e-mail: wks@umciechanow.pl).

Nagrody dla najlepszych

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki biegów (półmaratonu oraz biegu na 10 km) zdobędą atrakcyjne nagrody finansowe sięgające 2000 zł. W obu dystansach tej samej wartości nagrody otrzymają najszybsza ciechanowianka i ciechanowianin. Nagrody finansowe przewidziano również za drugie i trzecie miejsca w poszczególnych kategoriach.

Biuro zawodów

Znajdzie się w sercu wydarzeń, na stadionie. Podobnie start i meta. Każdy uczestnik półmaratonu i biegu na 10 km odbierze pakiet startowy (m.in. worek, koszulka, numer startowy z czipem do pomiaru czasu, uprawnienie do skorzystania z zabezpieczenia medycznego, punktów nawodnienia i odżywiania, ubezpieczenie NNW, posiłek regeneracyjny po biegu).

PAKIETY STARTOWE

Pakiety (koszt: 21 km: 40 zł, 10 km: 30 zł) będą wydawane w dniu wydarzenia od godz. 7.30 do 9.30. Można będzie odebrać je również w tygodniu poprzedzającym zawody (miejsce i godziny ogłoszone zostaną na stronach www organizatorów po 1 września).

ROZGRZEWKA I START

Na godz. 9.40 zaplanowana jest rozgrzewka, następnie o godz. 10.00 oficjalne otwarcie zawodów i start półmaratonu oraz biegu na 10 km. Na ich trasach znajdą się punkty odżywiania, nawodnienia i wsparcie medyczne. Na mecie każdy uczestnik otrzyma medal ukończenia biegu oraz posiłek regeneracyjny.

BIEGI DLA DZIECI

Podczas Ciechanowskiego Święta Biegania pobiec mogą też dzieci, dla których przygotowano dystans 400 lub 800 m. Ich udział będzie bezpłatny. Również otrzymają przygotowane dla nich pakiety startowe, a na mecie medale i posiłek regeneracyjny. Zapisy dla dzieci ruszą po 15 sierpnia.

BIEG OTWARTY DLA KAŻDEGO

W rywalizacji mogą wziąć udział również osoby z niepełnosprawnościami, w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich. Dla nich prowadzona będzie osobna klasyfikacja.

Regulamin, formularze i wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.time4s.pl.

UTRUDNIENIA W RUCHU

W związku z organizacją biegów wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. Na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych będzie on zabezpieczony przez organizatora i oznakowane służby.

V Ciechanowskie Święto Biegania organizują:

 • Urząd Miasta Ciechanów,
 • Stowarzyszenie Mazovia ProActiv,
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji,
 • 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej.

Partnerami przedsięwzięcia są:

 • Ciechanowski Ośrogek Edukacji Kulturalnej Studio,
 • Zakład Wodociągów i Kanalizacji,
 • Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych,
 • I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie,
 • Mazowiecka Izba Gospodarcza.

Sponsorami wydarzenia są już:

 • Carrefour Market,
 • CUK Ubezpieczenia Santander,
 • Grupa Arnica,
 • OLGLASS,
 • Skoda Jarzyński Auto Serwis.
kategoria:Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
jpg Ciechanowskie Święto Biegania 2023 plakat 771.34KB pobierzplik: Ciechanowskie Święto Biegania 2023 plakat
Skip to content