Miasto wykona kolejną inwestycję drogową. Ul. Wiśniowa zyska nową nawierzchnię. Wybudowana będzie kanalizacja deszczowa. Powstanie nowe oświetlenie. Na przeprowadzenie prac ratusz pozyskał dofinansowanie od samorządu Mazowsza. Dziś (12 maja) podpisano umowę na realizację zadania z wykonawcą.

Ul. Wiśniowa będzie kolejną drogą na osiedlu „Kwiatowe”, która przejdzie metamorfozę. Zyska nową nawierzchnię z kostki, oświetlenie i kanalizację deszczową. O przeprowadzenie tych prac wnioskowali mieszkańcy podczas spotkań osiedlowych z prezydentem.

Budowa rozpocznie się w najbliższych tygodniach. Po przeprowadzeniu postępowania przetargowego ratusz wyłonił wykonawcę i dziś (12 maja) podpisano umowę na realizację zadania. Wykona je firma „PLAST-BUD” z Ciechanowa, a wartość zadania to 3 mln zł.

Ratusz pozyskał na ten cel środki finansowe od samorządu województwa mazowieckiego. Łączne dofinansowanie w wysokości 3,5 mln zł przeznaczone zostanie na zmianę oblicza trzech ulic: Wiśniowej, Malinowej i Wiklinowej.

Budowa ul. Wiśniowej to kontynuacja prac związanych z modernizacją infrastruktury na osiedlu „Kwiatowe”. W poprzednich latach w tym obszarze miasta przebudowano ulice: Wesołą, Różaną, Dębową i Kwiatową.

Skip to content