Średniowieczne stoiska, warsztaty rzemiosła, pokazy walk i łucznictwa będzie można obejrzeć 6 lipca (czwartek) w plenerze przy Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej Studio. Piknikowi osadzonemu w epoce towarzyszył będzie koncert folkowy. Na scenie wystąpi Bordó Sárkány – węgierski zespół wykorzystujący m.in. dudy, piszczałki, cytrę, kobzę i mandocello. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

6 lipca od godz. 16.00 do 21.00 będzie można przenieść się w tętniący życiem świat słowiańskich tradycji i melodii. Na terenie COEK Studio staną stoiska prezentujące bogactwo średniowiecznej historii.

Co w programie?

Piknik będzie okazją, by obejrzeć pokazy łuczników i walk na miecze wojowników, a nawet samemu spróbować swoich sił w łucznictwie pod okiem instruktorów. W czasie wydarzenia na terenie Studia stanie zbrojownia z rycerskim i obozowym wyposażeniem (broń, hełmy z epoki). Organizatorzy przygotowali też bezpłatne warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych, na których prezentowane będą średniowieczne rzemiosła (m.in. skryptoria, lepienie z gliny).

KONCERT OD 19.30

Gwiazdą wieczoru będzie pochodzący z Węgier zespół Bordó Sárkány. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30. Muzycy, którzy koncertowali m.in. w Norwegii, Estonii, Hiszpanii, we Włoszech, Niemczech, Francji zaprezentują folkowe brzmienia inspirowane średniowiecznymi tańcami i pieśniami. Zespół wykorzystuje bogate instrumentarium, czerpiąc inspiracje z muzyki świeckiej i sakralnej innych narodów (szkockiej, irlandzkiej, bretońskiej, niemieckiej, sefardyjskiej, kastylijskiej, francuskiej, prowansalskiej, katalońskiej).

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni oraz COEK Studio.

Skip to content