Na dachu budynku Biura i Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Uzależnień przy ul. Powstańców Wielkopolskich 1A zamontowano 22 panele fotowoltaiczne. To kolejna tego typu inwestycja miasta związana z blisko 4-krotnie droższą energią dla samorządu.

Instalacja ma moc 10 kWp. Montaż fotowoltaiki ma na celu obniżenie kosztów bieżących, które od 1 stycznia 2023 roku znacząco wzrosły z uwagi na ceny energii oraz podwyższenie przez rząd podatku VAT na prąd z 5% do 23%.

Montaż objął wykonanie dachowych konstrukcji wsporczych, zamocowanie paneli fotowoltaicznych, falowników, banku energii i innych elementów koniecznych do prawidłowego i bezpiecznego działania instalacji. Na budynku umieszczono system zdalnego odłączania paneli w przypadku zagrożenia pożarowego.

W ostatnich miesiącach odnawialne źródła energii zostały zamontowane na dachach innych miejskich budynków: hali widowiskowo-sportowej przy ul. 17 Stycznia 60C, hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kraszewskiego 8, wiatach handlowych obok Hali Targowej „Bloki” przy ul. Sienkiewicza 75 oraz na Miejskim Przedszkolu nr 2 przy ul. Szwanke 11.

Skip to content