Miasto zrealizowało kolejny projekt wybrany przez ciechanowian w ramach tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Przytulisko dla kotów prowadzone przez Stowarzyszenie Pies i Spółka doposażono w sprzęt zabiegowy, zestaw klatek weterynaryjnych i kennelowych oraz kontenery do bezpiecznego transportowania zwierząt. Dziś (16 października) miejsce odwiedził prezydent Krzysztof Kosiński.

Ostoja Mruczków mieści się w centrum Ciechanowa. Budynek na potrzeby stworzenia miejsca, gdzie koty znajdują bezpieczne schronienie i opiekę przekazał w użytkowanie Stowarzyszeniu Pies i Spółka samorząd miasta.

– Dzięki współpracy ratusza z wolontariuszami zwierzęta zyskały godne i bezpieczne warunki życia i opieki. W 2022 r. przekazaliśmy nieodpłatnie w użytkowanie budynek przy ul. Ściegiennego, który przeszedł już remont i teraz zyskał nowe wyposażenie. Projekt do realizacji wybrało ponad pół tysiąca mieszkańców, co dowodzi wielkiej empatii ciechanowian i wrażliwości na potrzeby zwierząt – powiedział podczas wizyty w Ostoi mruczków prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Wolontariusze opiekujący się kotami mają już do dyspozycji nowy sprzęt, m.in. do drobnych zabiegów weterynaryjnych. Ostoję wyposażono w stół zabiegowy z materacem i stojakiem do kroplówki, 8 zestawów klatek weterynaryjnych, 20 klatek kennelowych w rozmiarze XL oraz 10 kontenerów transportowych. Projekt został wybrany przez mieszkańców w tegorocznym głosowaniu w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. To jeden z czterech tzw. projektów twardych, które zyskały największą liczbę głosów poparcia.

W tym roku Stowarzyszenie Pies i Spółka własnymi siłami przeprowadziło w budynku remont. W Ostoi Mruczków znajduje się pokój na potrzeby kwarantanny, ogólny pokój mieszkalny dla kotów, gdzie przebywają zdrowe zwierzęta i miejsce do edukacji, gdzie prowadzone są m.in. zajęcia dla uczniów. Wolontariusze stowarzyszenia opiekują się kotami, ale również dbają też o realizację procesu adopcji kotów przebywających w przytulisku.

Skip to content