Dziś (2 października) rozpoczęły się prace na terenie między ul. Orylską a ul. 3 Maja. Znajdujący się tam skwer zostanie zagospodarowany nową roślinnością.

Obszar ozdobią wieloletnie krzewy liściaste i byliny zimujące w gruncie. Zachowane będą wszystkie cenne egzemplarze drzewostanu, a dodatkowo pojawią się 4 młode kasztanowce pospolite „Baumannii”. Będą stanowiły kontynuację wybrakowanej, istniejącej alei.

Na dużym trawniku, tuż przy pomniku zasadzony będzie wiąz. Pod tym soliterowym drzewem rosła będzie cebulica syberyjska, która zakwitnie na niebiesko i rozsieje się na trawniku.

Pojawią się też nasadzenia białej hortensji wiechowatej, która stanowić będzie tło dla pomnika T. Kolbego. Natomiast  wzdłuż ścieżki do pomnika rosły będą liliowce o czerwonych kwiatach. Uzupełnieniem nasadzeń bylinowych będą rośliny cebulowe – narcyzy i krokusy. Od granicy południowej i wschodniej skweru zaprojektowano żywopłot z niskiej okrywowej śnieguliczki o żółtych liściach, jako rośliny izolacyjnej i pełniącej funkcję ozdobną.

Skip to content