Nowe interaktywne eksponaty i łamigłówki uzupełniły grupę urządzeń z zakresu matematyki i fizyki. Park Nauki Torus sukcesywnie rozwija edukacyjną ofertę, skierowaną nie tylko do najmłodszych mieszkańców miasta.  

Pozyskane obiekty to okazja do kolejnych doznań. Eksponat „Zakręć się” pozwala na wykonanie szeregu eksperymentów związanych z ruchem obrotowym. „Koło Maxwella” demonstruje zasadę zachowania energii mechanicznej w polu grawitacyjnym.

Nowymi elementami wystawy stały się też łamigłówki logiczne, które są doskonałym połączeniem nauki z rozrywką. Łamigłówki rozwijają spostrzegawczość, cierpliwość, wytrwałość, zdolności manualne oraz umiejętność logicznego myślenia.

Do końca sierpnia miłośnicy nauki mogli zwiedzać w Parku Nauki Torus wystawę czasową „Poznaj i odkryj siebie”. Zgromadzone na niej eksponaty dotyczyły ciała człowieka i jego poszczególnych układów. Przez 6 miesięcy wystawę zwiedziło blisko 11 tys. osób.

Od 4 września Park Nauki Torus zmienia godziny funkcjonowania. Od wtorku do piątku obiekt będzie można zwiedzać w godzinach 8.00-16.00, w weekendy niezmiennie od 10.00 do 18.00.

1 września ruszyły zapisy grup zorganizowanych na zwiedzanie i warsztaty naukowe. Aby zarezerwować miejsca w roku szkolnym 2023/2024 należy skontaktować się z kasą Parku Nauki Torus pod numerem 23 674 93 13.

Skip to content