Zakończyła się modernizacja podłogi w hali do gier zespołowych przy ul. 17 Stycznia. Pierwszy mecz na nowej certyfikowanej nawierzchni rozegrany zostanie 4 listopada (sobota). O godz. 19.00 piłkarze ręczni Juranda Ciechanów podejmą u siebie Padwę Zamość. 

W hali sportowej MOSiR przy ul. 17 Stycznia na powierzchni blisko 1,4 tys. m2 w całości wymieniono istniejący wcześniej, wysłużony, drewniany parkiet. Ułożono podbudowę i nową, certyfikowaną, syntetyczną nawierzchnię sportową o grubości ponad 9 mm. Pierwszy mecz na nowej nawierzchni rozegrany będzie 4 listopada. O godz. 19.00 w ramach rozgrywek Ligi Centralnej szczypiorniści Juranda zagrają z Padwą Zamość.

Z hali korzystają sportowcy trenujący w miejskich klubach sportowych, odbywają się w niej zawody rangi krajowej i międzynarodowej. Poza działalnością klubów obiekt jest wykorzystywany do organizacji cyklicznych imprez widowiskowych.

–  Zakończyliśmy pierwszy kompleksowy remont nawierzchni w hali od 2006 roku. Wcześniej w budynku wykonywane były wyłącznie bieżące naprawy. Nie poprzestajemy na tym. Wkrótce znacznie zmieni się też wygląd zewnętrzny tego budynku. Aktualnie prowadzimy termomodernizację i remont elewacji obiektu. Przełoży się to na obniżenie kosztów bieżących utrzymania budynku – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Wymiana nawierzchni na nowoczesną kosztowała blisko 700 tys. zł. Miasto pozyskało na ten cel 277 tys. zł dofinansowania w ramach programu „Sportowa Polska”, pozostałe koszty pokryto z budżetu samorządu.

Remont elewacji budynku wraz z termomodernizacją trwa od 10 października. Ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Wszystkie ściany będą docieplone płytami styropianowymi, następnie wklejona zostanie siatka z włókna. Na ściany, ościeża, słupy i cokoły nałożony będzie tynk mineralny. Wykonane zostaną nowe obróbki blacharskie attyk (zwieńczenie elewacji osłaniające dach) oraz dachu, a także nowa instalacja odgromowa. Remont obejmie też montaż nowych drzwi wejściowych do budynku. Na wykonanie prac samorząd pozyskał dofinansowanie z programu „Mazowsze dla sportu 2023”. Prawie 300 tys. zł będzie przeznaczone w części również na wymianę stolarki okiennej hali przy ul. Kraszewskiego 8. Z tej puli środków już wykonano montaż energooszczędnego oświetlenia w tym obiekcie.

Skip to content