Na ulice Ciechanowa wyjechało 6 zakupionych autobusów miejskich, w tym 2 elektryczne. Wszystkie są klimatyzowane, zróżnicowane pod względem wielkości i dostosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami.

Zakupione miejskie autobusy są już na ulicach Ciechanowa. Wszystkie są wyposażone w elektroniczny system informacji pasażerskiej, łączność alarmową kierowcy z dyspozytorem oraz system lokalizacji pojazdu, współpracujący z tablicami elektronicznej informacji pasażerskiej na przystankach. Autobusy są klimatyzowane, co zwiększy komfort podróżnych. Wszystkie są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 Zdecydowaliśmy o zakupie zróżnicowanych pod względem wielkości pojazdów. Dwa z nich to duże autobusy mogące przewozić do 63 pasażerów każdy, kolejne cztery to pojazdy klasy mini i midi. Dzięki temu optymalizujemy ofertę przewozową spółki tak, by na trasy wyjeżdżały autobusy z odpowiednią do zapotrzebowania liczbą miejsc. Jednocześnie oszczędzamy paliwo i dbamy o środowisko – podkreślił Prezes ZKM Ciechanów Waldemar Kiciński.

Pojazdy o napędzie elektrycznym marki GRANTON firmy ZONSON Smart Auto mają po 24 miejsca siedzące i 32 miejsca stojące. Przy wejściach do autobusów nie ma stopni, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie podróżnym. Autobusy zostały wniesione aportem do majątku Zakładu Komunikacji Miejskiej przez Gminę Miejską Ciechanów. Miasto pozyskało na ich kupno środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach drugiej edycji programu „Zielony Transport Publiczny”.

Dwa autobusy Mercedes CITARO mają 42 miejsca siedzące i 21 stojących oraz miejsce do przewozu osób na wózku. Dwa pojazdy Mercus Sprinter należą do klasy MINI. Posiadają po 15 miejsc siedzących i 27 stojących.

 To pierwszy tak duży jednorazowy zakup. Na ulicach miasta mamy obecnie trzy autobusy elektryczne, a czwarty już jest produkowany i trafi do nas w połowie przyszłego roku. Zachęcamy wszystkich do korzystania z komfortowego, bezpiecznego i nowoczesnego miejskiego transportu publicznego. Warto zauważyć, iż od 10 lat ceny biletów są w Ciechanowie niezmienne – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Zakład Komunikacji Miejskiej dysponuje łącznie 36 pojazdami, które obsługują 14 linii komunikacyjnych. W przyjętym na listopadowej sesji Rady Miasta budżecie Ciechanowa na nadchodzący rok zabezpieczono kolejne 2 mln zł na unowocześnienie floty miejskich autobusów.

Skip to content