6 stycznia 2023 r. (piątek) w Ciechanowie odbędzie się uroczysty Orszak Trzech Króli. Wydarzenie organizuje ratusz wraz z ciechanowskimi parafiami. Rozpocznie się o godzinie 15.00 na placu Jana Pawła II, skąd uczestnicy przejdą z trzema przemieszczającymi się konno mędrcami do kościoła farnego. Tam o godzinie 16.00 odbędzie się Msza Św.

Miejski Orszak Trzech Króli powróci do Ciechanowa 6 stycznia 2023 r. W dwóch minionych latach wydarzenie nie odbyło się z uwagi na ograniczenia związane z pandemią.

O godz. 15.00 na placu Jana Pawła II mieszkańcy i turyści będą mogli obejrzeć scenkę prezentującą wydarzenia biblijne. Przedstawią ją członkowie Stowarzyszenia Pozytywnie Historyczni. Kolędy zagrają muzycy Miejskiej Orkiestry OSP Ciechanów.

Orszak tradycyjnie przejdzie ul. Warszawską i ul. Ściegiennego do kościoła farnego. Uczestnikom będą towarzyszyli trzej mędrcy przemieszczający się konno. O godz. 16.00 w kościele parafii pw. św. Józefa odbędzie się uroczysta Msza Święta.

W organizację Miejskiego Orszaku Trzech Króli poza ratuszem i ciechanowskimi parafiami włączyli się w tym roku również harcerze i kadeci szkoły mundurowej PUL.

O bezpieczeństwo przemarszu zadbają Straż Miejska i policja. Na trasie orszaku ruch samochodowy będzie czasowo wstrzymywany. Kierowcy są proszeni o ostrożność.

Skip to content