Między 29 kwietnia a 3 maja na mieszkańców czekają koncerty oraz wydarzenia przygotowane przez ratusz i miejskie jednostki. Na zamkowym dziedzińcu wystąpi Piotr Rubik z orkiestrą, chórem i solistami. Sezon rozpocznie Kawiarnia W18 z nową ofertą, w tym Night Party i muzyką na żywo. Przygotowano atrakcje dla dzieci (m.in. plenerowy teatr, piknik modelarski, warsztaty edukacyjne pod wieżą ciśnień i strefę zabaw na dmuchańcach w pobliżu zamku) oraz wydarzenia sportowe. W centrum miasta odbędą się: uroczystości patriotyczne, debata europejska, sceniczne czytanie „Konstytucji dla Europy”, a także Holi Święto Kolorów i Food Truck Festival.

Teatr dla dzieci, piknik modelarski i Zlot Dmuchańców

Majówkowe atrakcje w Ciechanowie zainauguruje 29 kwietnia (w sobotę) Park Nauki Torus. Pod wieżą ciśnień o godz. 14.00 zagości Teatr Naukowy z przedstawieniem pt. „HaDwa-O”. To wydarzenie skierowane do dzieci, połączone z interaktywnymi warsztatami, doświadczeniami naukowymi i muzyką na żywo.

Tego samego dnia na terenie Parku Nauki Torus rozpocznie się dwudniowy Piknik Modelarski. Będzie okazją do podziwiania modeli pojazdów gąsienicowych, historycznych oraz współczesnych z całego kraju, prezentowanych m.in. przez Ciechanowski Klub Modelarski. Dla dzieci przygotowany zostanie tor przeszkód, na którym będą mogły spróbować swoich sił w kierowaniu modelami. W sobotę piknik będzie trwał od godz. 12.00 do 16.00, a w niedzielę od godz. 10.00 do 17.00.

Wstęp na wydarzenia w parku nauki jest bezpłatny, nie obowiązują rezerwacje miejsc.

Na błoniach przed Zamkiem Książąt Mazowieckich od soboty (29 kwietnia) trwał będzie pięciodniowy Zlot Dmuchańców. Z torów przeszkód będzie można korzystać od 29 kwietnia do 2 maja między godz. 12.00 a 20.00, a 3 maja od godz. 12.00 do 19.00.

Wiosenno-letni sezon Kawiarni W18

Tegoroczny sezon rozpocznie kawiarnia w Kamienicy W18 przy ul. Warszawskiej. 29 kwietnia o godz. 17.00 wystąpi w niej Projekt Boney M. i Abba, prezentując na żywo największe przeboje muzyczne legend lat 70-tych.

O godz. 21.00 rozpocznie się pierwsze w klubokawiarni Night Party dla młodzieży i dorosłych. Imprezę w nastrojach z pogranicza synthwave’u i electropopu rozkręci Piter Parker, który zagra największe przeboje w nowoczesnych, zremiksowanych wersjach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Klubokawiarnia W18 w tym sezonie będzie czynna w zmienionych godzinach (środa-czwartek godz. 16.00-22.00, piątek-sobota godz. 16.00-02.00, niedziela godz. 14.00-20.00). Pojawią się nowości w menu i nowe smaki kaw.

Zajęcia dla dzieci i koncert plenerowy na deptaku

W niedzielę (30 kwietnia) dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w warsztatach z cyklu „Wiem z doświadczenia”, które organizuje Park Nauki Torus. Tym razem będą dotyczyły pogody, jej przewidywania i wpływu na wegetację roślin. Na zajęciach dzieci zbudują stację meteorologiczną przy użyciu klocków z edukacyjnej wersji LEGO Spike Prime. Warsztaty odbędą się w dwóch grupach o godz. 11.00 i 13.00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy (tel. 23 674 93 13).

W centrum miasta o godz. 17.00 przy Klubokawiarni W18 odbędzie się plenerowy koncert grupy Nivel, która zaprezentuje własne aranżacje ludowych pieśni z różnych krajów, zreinterpretowane przeboje muzyki popularnej i utworów w nastrojach folkowych oraz bałkańskich.

Trzydniowy Food Truck Festival i Holi Święto Kolorów

W poniedziałek (1 maja) na placu Jana Pawła II rozpocznie się trzydniowy Food Truck Festival. Od godz. 14.00 do 21.00 będzie można skosztować potraw z różnych stron świata i kupić kraftowe piwo. W kolejnych dniach (2-3 maja) food trucki będą otwarte od godz. 11.00 do 20.00.

Na pobliskich błoniach 1 maja od godz. 15.00 będzie można bawić się przy muzyce elektronicznej podczas Holi Święta Kolorów. Na scenie wystąpi DJ, na uczestników czekały będą zabawy i konkursy z nagrodami.

Imprezy sportowe

1 i 2 maja (poniedziałek i wtorek) na krytej pływalni MOSiR odbędą się Międzynarodowe Zawody Pływackie Miast Partnerskich Ciechanowa. W konkurencjach popłyną zawodnicy z dwóch miejskich klubów (MPKS Orka oraz KP Ciechanów), Chmielnickiego (Ukraina), Brezna (Słowacja), Silistry (Bułgaria) oraz gościnnie ze Lwowa (Ukraina) i Olity (Litwa).

2 maja (wtorek) o godz. 10.00 na strzelnicy TKKF Promyk przy ul. 17 Stycznia 56 rozpoczną się Zawody Strzeleckie z okazji Dnia Flagi. Zgłoszenia do udziału przyjmują telefonicznie organizatorzy (nr 668 316 071).

„Konstytucja dla Europy” i debata unijna

We wtorek (2 maja) o godz. 16.00 przy Kamienicy W18 odbędzie się otwarta debata na temat Unii Europejskiej. O zasadach jedności i solidarności w UE oraz o tym, jak środki unijne pomagają realizować inwestycje samorządowe rozmawiać będą: Marek Grela (polski dyplomata, ekonomista, były wiceminister spraw zagranicznych, ambasador RP przy UE, wysoki rangą urzędnik Sekretariatu Rady Unii Europejskiej w Brukseli), Adam Struzik (Marszałek Województwa Mazowieckiego), Krzysztof Kosiński (Prezydent Miasta Ciechanów) oraz Olgierd Łukaszewicz (aktor, prezes Fundacji My Obywatele UE). Rozmowę moderować będzie Bartłomiej Kłusek (koordynator MWIE).

Debata w Dniu Flagi zainauguruje w Ciechanowie projekt „Konstytucja dla Europy”. Po rozmowie o Unii Europejskiej rozpocznie się sceniczne czytanie tekstu autorstwa Bogumiła Jastrzębowskiego, który zawiera spisane w 1831 r. cele i zasady istnienia wspólnoty europejskiej. Osadzoną w klimacie Powstania Listopadowego inscenizację zaprezentuje zespół aktorski (Olgierd Łukaszewicz, Stanisław Biczysko, Monika Goździk) oraz Julia Jakubowska (I LO im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie) i Jan Senderski (II LO im. A. Mickiewicza w Ciechanowie). Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Mazowiecki Wędrowny Instytut Europejski im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego”.

Koncert Piotra Rubika na zamkowym dziedzińcu

2 maja (wotrek) o godz. 18.00 na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich wystąpi Piotr Rubik z koncertem swoich największych przebojów. Kompozytorowi towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry i Wrocławski Chór Akademicki pod kierunkiem Alana Urbanka. Na scenie wystąpi też sześcioro solistów: Agnieszka Przekupień, Marta Moszczyńska, Olivia Wieczorek, Michał Gasz, Marcin Januszkiewicz i Michał Bogdanowicz. Wstęp na koncert dla mieszkańców jest bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się w ramach organizowanych przez miasto obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Uroczystości patriotyczne

3 maja (we środę) o godz. 10.30 przed pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej (plac T. Kościuszki) zorganizowane zostaną miejskie uroczystości obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 11.30 w kościele św. Tekli odbędzie się Msza św. za Ojczyznę.

Skip to content