Park Nauki Torus zorganizuje w te wakacje aż sześć turnusów zajęć dla dzieci i młodzieży. Będą obfitowały w warsztaty, doświadczenia i zajęcia ruchowe. Wyżywienie zapewni na miejscu Cafe Pitagoras. Zapisy ruszają 3 czerwca.

Półkolonie w ciechanowskim parku nauki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. W tej edycji będzie mogło w nich uczestniczyć aż 84 dzieci z roczników 2010-2016. Zajęcia będą odbywać się od wtorku do piątku w godzinach od 11.00 do 16.30. Program półkolonii będzie połączeniem zabawy, wypoczynku i nauki.

Propozycje dla młodych naukowców

W gorące, letnie dni młodzi badacze wezmą udział w warsztatach z zimnej chemii. Uczestnicy półkolonii będą mieli również okazję budować i programować roboty z wykorzystaniem klocków Lego, rozwiążą zagadki bawiąc się w laboratorium detektywistyczne, odkryją magiczny świat origami, poznają prawa fizyki w trakcie budowania statków. Poza warsztatami naukowymi przewidziano zajęcia sportowe, zabawy na krytej pływalni oraz zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich.

W ramach półkolonii przygotowane będzie też wyżywienie – na obiady uczestników zajęć zaprosi Cafe Pitagoras.

Koszt czterodniowego turnusu z wyżywieniem to 320 zł.

Zapisy:

Zapisy będą przyjmowane od 3 czerwca 2023 r. od godziny 10.00. Pierwszeństwo zapisu dziecka mają osoby, które osobiście dokonają go w Parku Nauki Torus. Ponadto, jak w poprzednich latach, dzieci będzie można zapisać też telefonicznie pod numerem telefonu +48 23 674 93 13. Jedna osoba może zapisać na półkolonie maksymalnie troje uczestników. Aby umożliwić uczestnictwo w zajęciach jak największej liczbie dzieci, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc i bardzo duże zainteresowanie półkoloniami w minionych latach, jedno dziecko może uczestniczyć tylko w jednym turnusie półkolonii wakacyjnych w 2023 r. Podczas zapisów rodzice/opiekunowie proszeni będą o podanie imienia i nazwiska dziecka, roku urodzenia oraz informacji o ewentualnym posiadaniu niepełnosprawności.

Terminy turnusów:

  • 4-7 lipca (dzieci od 7 do 9 lat,
  • 11-14 lipca (dzieci od 10 do 13 lat),
  • 18-21 lipca (dzieci od 7 do 9 lat),
  • 25-28 lipca (dzieci od 10 do 13 lat),
  • 1-4 sierpnia (dzieci od 7 do 9 lat),
  • 22-25 sierpnia (dzieci od 10 lat do 13 lat).
Skip to content