Uczniowie z województwa mazowieckiego w tym roku rozpoczną ferie zimowe 13 lutego. Miejskie jednostki przygotowały ofertę zajęć dla dzieci. W Parku Nauki Torus i Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej STUDIO odbędą się turnusy półkolonii. Bezpłatne spotkania dla dzieci przygotowuje Miejska Biblioteka Publiczna. Dla mieszkańców dostępna będzie też infrastruktura sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Park Nauki Torus po raz kolejny zorganizuje atrakcyjne półkolonie dla dzieci. Zajęcia skierowane dla uczniów w wieku 7-9 lat odbędą się w II turnusach: 14-17 i 21-24 lutego w godzinach 11.00-16.00. W programie znajdą się warsztaty naukowe oraz zajęcia o ekologii i zmianach klimatycznych. Nie zabraknie też elementów zabawy z robotyką i budowaniem maszyn z klocków LEGO. Z okazji obchodzonego roku kopernikańskiego na półkoloniach pojawią się też zagadnienia o układzie słonecznym. Podczas turnusów dzieci będą brać udział w zabawach sportowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 oraz na tzw. „dmuchańcach” w Hopa Parku. Koszt (za jedno dziecko/turnus) to 300 zł. Cena zawiera udział w zajęciach, wyżywienie w formie obiadów w Cafe Pitagoras, opiekę wychowawców i transport w czasie zajęć.

Zapisy na półkolonie w Parku Nauki Torus rozpoczną się 21 stycznia (sobota) o godz. 10.00. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci, których rodzice lub opiekunowie dokonają rejestracji osobiście w kasie Parku Nauki Torus (ul. Płocka 34). Jedna osoba może zapisać do dwóch uczestników. Możliwe będą też zapisy telefoniczne pod nr 23 674 93 13.

Mieszkańcy i turyści zainteresowani zwiedzaniem ekspozycji interaktywnej w Parku Nauki Torus w okresie ferii zimowych mogą skorzystać z niego od wtorku do piątku w godz. 8.00-16.00 oraz w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00. Bilety można zakupić w kasie lub poprzez stronę internetową www.parknaukitorus.pl. Cafe Pitagoras będzie czynna codziennie (poniedziałek – niedziela) w godzinach 10.00-20.00.

Ferie dla dzieci i młodzieży organizuje też Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO. Trwają zapisy na warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat. Dwa turnusy (każdy po maksymalnie 30 dzieci) odbędą się w dniach: 13-18 lutego i 20-25 lutego. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-16.30, z kolei w sobotę o godz. 18.00 odbędzie się seans filmowy dla uczestników. Koszt jednego turnusu/dziecko to 600 zł. Obejmuje: uczestnictwo w zajęciach (malowanie kawą, tworzenie karmników dla ptaków, zajęcia rękodzielnicze, warsztaty choreograficzne, zajęcia konstrukcyjne z klockami LEGO, doświadczenia chemiczne, zajęcia sportowe, survival, rysunek, zajęcia w studio nagrań, seanse filmowe, wycieczki (m.in. na strzelnicę pneumatyczną, do Parku Nauki Torus, na basen) oraz wyżywienie (II śniadania i obiady).

Zapisy są przyjmowane w budynku COEK Studio przy ul. 17 Stycznia 56a. Tam należy odebrać dokumenty do wypełnienia, które są warunkiem rekrutacji. Więcej informacji pod numerem tel. 570 809 003.

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowuje w okresie ferii spotkania dla młodszych dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Będą odbywać się będą w Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1) od 13 do 17 lutego w godz. 11.00-13.00. Dzieci poznają książki Astrid Lindgren i słynnych bohaterów ciekawych przygód wesołej gromadki z Bullerbyn. Zajęciom będą towarzyszyć warsztaty kreatywne z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy: tel. 23 672 28 88.

Do dyspozycji dzieci i młodzieży będzie też infrastruktura MOSiR. W okresie ferii zimowych można będzie korzystać z krytej pływalni przy ul. 17 Stycznia oraz hal sportowych i stadionu, gdzie odbywają się zajęcia prowadzone przez działające w Ciechanowie kluby sportowe. W sprawie możliwości dołączenia dzieci do trenujących w nich grup należy kontaktować się bezpośrednio z klubami.

Kryta pływalnia MOSiR w okresie ferii będzie dostępna od poniedziałku do soboty w od godz. 7.00 – 20.00, a w niedziele od godz. 11.00 do 17.00. Bilety będą dostępne w kasie. W dni powszednie bilet normalny kosztuje 9 zł, ulgowy 7 zł (w soboty i niedziele odpowiednio: 10 zł i 9 zł).

Warto pamiętać, że nadal funkcjonuje możliwość skorzystania z oferty nabycia jednego biletu uprawniającego do odwiedzenia pięciu atrakcji turystycznych: wystawy Parku Nauki Torus, Zamku Książąt Mazowieckich, ekspozycji muzealnej przy ul. Warszawskiej w Ciechanowie, Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie oraz Hopa Parku (park trampolin). Koszt biletu wspólnego to 41 zł. Można go nabyć w każdej z placówek.

Skip to content