Blisko 300 tys. zł pozyskało miasto na wykonanie remontów w dwóch halach sportowych zarządzanych przez MOSiR. Ratusz przeznaczy pozyskane środki na remont elewacji niemal dwudziestoletniej hali sportowej przy ul. 17 Stycznia, wymianę stolarki oraz modernizację oświetlenia w hali przy ul. Kraszewskiego. Dofinansowanie pochodzi z programu „Mazowsze dla sportu 2023”, realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego.

Nową elewację i stolarkę okienną zyska hala przy ul. 17 Stycznia, z kolei w budynku przy ul. Kraszewskiego zamontowane zostanie energooszczędne oświetlenie. Z obu obiektów korzystają sportowcy trenujący w klubach, w tym dzieci i młodzież oraz dorośli, a także seniorzy w ramach organizowanych tam zajęć. W budynkach regularnie odbywają się zawody, także międzynarodowe oraz wydarzenia kulturalne.

Hala sportowa przy ul. 17 Stycznia 60 C ma już prawie 20 lat. Została oddana do użytkowania w 2006 r. Jej elewacja, z uwagi na długoletnie użytkowanie budynku, jest w stanie wymagającym remontu zarówno z powodów estetycznych, jak i konieczności podwyższenia parametrów technicznych obiektu. Remont, na przeprowadzenie którego miasto pozyskało pieniądze, obejmie mycie, odgrzybianie, uzupełnienie ubytków i pęknięć, gruntowanie i malowanie elewacji. Dodatkowo na nowe wymienione zostaną wszystkie drzwi wejściowe.

Obiekt ma ponad 4 tys. m2 powierzchni. W środku znajduje się główna arena sportowa o wymiarach 48 m x 27 m (powierzchnia 1,4 tys. m2) z trybunami na 550 miejsc i czterema centralnymi boiskami do: piłki ręcznej, piłki siatkowej, piłki koszykowej i tenisa ziemnego. Hala sportowa obudowana jest z trzech stron jedno i dwukondygnacyjnymi częściami mieszczącymi pomieszczenia techniczne, usługowe i pomocnicze.

Natomiast w drugiej miejskiej hali sportowo-widowiskowej, która znajduje się przy ul. Kraszewskiego 8, zmodernizowane zostanie oświetlenie. Na nowe wymienione będą lampy meta halogenowe. Oprawy typu LED dedykowane halom sportowym zostaną zamontowane w hali głównej (16 szt.) i sali treningowej (10 szt.).

Istniejące, wyeksponowane oświetlenie funkcjonuje od ponad 30 lat. Dzięki wymianie źródeł światła nastąpi zmniejszenie zużycia energii, co bezpośrednio wpłynie na obniżenie kosztów eksploatacyjnych w zakresie jej zużycia.

Hala ma prawie 2,4 tys. m2 powierzchni. To obiekt przystosowany do rozgrywania zawodów sportowych w podnoszeniu ciężarów, widowisk, przeprowadzania treningów oraz ćwiczeń. W środku znajduje się sala sportowo-widowiskowa z widownią na 270 osób (z możliwością dostawienia dodatkowych miejsc na parterze) oraz podium (sceną) i zapleczem.

297.850 zł na wykonanie inwestycji przyznał miastu Sejmik Województwa Mazowieckiego z programu „Mazowsze dla sportu 2023”.

Miasto dodatkowo wykona remont podłogi płyty głównej w hali sportowej przy ul. 17 Stycznia. Na nową wykładzinę sportową, posiadającą certyfikacje międzynarodowych federacji sportowych, wymieniona będzie wysłużona nawierzchnia o powierzchni ponad 1,4 tys. m2. Dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska 2022 wyniesie 277 400,00 zł. Całkowita wartość zadania to blisko 700 tys. zł. Pozostałe koszty realizacji inwestycji miasto pokryje ze środków własnych.

Skip to content